Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Legionovia za Calisię

I liga: Legionovia za Calisię

fot. archiwum

Legionovia Legionowo wystąpi w przyszłym sezonie w I lidze siatkówki kobiet. Podwarszawski klub zajmie miejsce Calisii Kalisz, która nie zgłosiła się rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. O tym, że Calisia nie wystąpi w I lidze było wiadomo na początku sierpnia.

Wówczas minął ostateczny termin zgłoszenia zespołu do rozgrywek. Osoby odpowiedzialne za powołanie sportowej spółki akcyjnej, mającej odbudować drużynę, która w poprzednim sezonie spadła z PlusLigi Kobiet, zrezygnowały ze swoich planów, gdy okazało się, że aby przejąć jej prawo do gry w I lidze, trzeba wziąć na siebie również długi Stowarzyszenia Siatkówki Kaliskiej Calisia. A te, według różnych źródeł wynoszą około 2 mln. zł. Na przejęcie takiego balastu chętnych nad Prosną nie było i po czternastu latach gry w elicie jedna z czołowych ekip polskiej siatkówki żeńskiej po prostu przestała istnieć.

Na taką okazję tylko czekała Legionovia. Podopieczne Roberta Kupisza szansę na występy na zapleczu ekstraklasy miały już w kwietniu. Jednak w turnieju finałowym o wejście do I ligi musiały uznać wyższość Trefla Gdynia oraz PLKS Pszczyna i zajęły ostatecznie trzecią lokatę. Los jednak był łaskawy dla drużyny z Legionowa. Po upadku Calisii zwolniło się bowiem miejsce, na które wskoczyła właśnie Legionovia. Dlaczego akurat ten klub? – Bo była to jedyna drużyna, która złożyła wniosek o dokooptowanie do I ligi w przypadku wolnych miejsc – tłumaczy Andżelika Miś z Wydziału Rozgrywek PZPS.

W Kaliszu na wieść o tym, że to podwarszawska drużyna zajęła miejsce Calisii w pierwszoligowych rozgrywkach, osoby zainteresowane tylko się uśmiechają. Nikt jednak nie chce się w tej kwestii wypowiadać. Mimo to nie brak głosów, że Legionovia już od dawna przygotowywała się do występów w I lidze, a decyzje siatkarskiej centrali odnośnie sprawy kaliskiej były ukierunkowane na realizację tego scenariusza.Takie pogłoski pojawiły się już w momencie, kiedy okazało się, że Calisia ma problemy. Ja jednak przed wakacjami rozmawiałem z działaczami PZPS jako trener drugoligowego zespołu i pod kątem drugiej ligi budowaliśmy drużynę. O tym, że wystąpimy w pierwszej lidze dowiedziałem się ze strony internetowej klubu. Oczywiście kiedy pojawiła się okazja występów na zapleczu ekstraklasy, złożyliśmy wniosek, bo wszyscy tu w Legionowie bardzo chcieli gry na tym szczeblu, ale nie było czegoś takiego, że wcześniej o tym wiedzieliśmy. Nie wiedzieliśmy również, że zajmiemy akurat miejsce Kalisza – odpowiada na spekulacje trener Kupisz.

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved