Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wygrany sparing podopiecznych Grzegorza Rysia

Wygrany sparing podopiecznych Grzegorza Rysia

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kadetów w pierwszym spotkaniu towarzyskim, które rozegrano w Rzeczycy, pokonała swoich rówieśników ze Słowacji. Szkoleniowcy umówili się na rozegranie pięciu setów, niezależnie od wyniku. Polacy nie mieli większych problemów ze zwycięstwem.

Przeciwnik nie postawił nam wysokich wymagań. Mogliśmy dość spokojnie prowadzić grę. Widać było różnicę w umiejętnościach obu zespołów – ocenił spotkanie trener Grzegorz Ryś.Lepiej graliśmy praktycznie w każdym elemencie. Troszeczkę słabiej funkcjonował blok. Mieliśmy w miarę dobre przyjęcie, bardzo mocny atak, bo zanotowaliśmy w tym elemencie średnią skuteczność w granicach 60%. Dla polskiego szkoleniowca ważne było to, że jego podopieczni grali skutecznie. – Utrzymywaliśmy przewagę nad przeciwnikiem. Dopiero w czwartym i piątym secie, kiedy doszło do zmian w składzie przeciwnik zaczął nawiązywać walkę. Tak bywa w spotkaniach, w których mamy do zrealizowania pewne zadania i cele. Grzegorz Ryś podkreślił, że wciąż toczy się walka o miejsce w składzie na zbliżający się czempionat. – Mam nadzieję, że najbliższe dni zadecydują, kto załapie się do dwunastki, która pojedzie na mistrzostwa świata – zdradził.

Polska – Słowacja 4:1
(25:15, 25:17, 25:17, 25:23, 11:15)

Polacy zagrali w składzie: Szczurek, Buchowski, Hain, Hebda, Ferens, Dryja, Kaczmarek (libero) oraz Mika, Piotrowski, Gonciarz, Olenderek (libero), Kalembka, Bachmatiuk, Długosz, PeszkoWięcej w serwisie reprezentacja.net
Opracowanie – Natalia Lasoń

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved