Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour w Aland: Brzostek/Sowała w turnieju głównym

World Tour w Aland: Brzostek/Sowała w turnieju głównym

Karolina Sowala, Monika Brzostek, Katarzyna Urban, Joanna Wiatr

Niestety tylko jedna z dwóch polskich kobiecych par zdołała wywalczyć awans do turnieju głównego World Tour w fińskim Aland. Pomyślnie  eliminacje przeszły Monika Brzostek i Karolina Sowała. Z turniejem pożegnała się para Katarzyna Urban i Joanna Wiatr.

Pierwsze spotkania wygrały obie nasze drużyny. Faworyzowane Brzostek /Sowała pokonały 2:0 (13, 20) Rosjanki Jarzutkiną /Khomjakową . Katarzyna Urban i Joanna Wiatr również potrzebowały tylko dwóch setów, aby wygrać spotkanie z estońską parą Bratuhhina /Graumann . Rywalki w setach zdobyły kolejno 15 i 19 punktów.

I runda eliminacji :
Brzostek/Sowała – Jarzutkina/Khomjakowa 2:0
(21:13, 22:20)

Urban/Wiatr – Bratuhhina/Graumann 2:0
(21:15, 21:19)

W drugiej rundzie Polki nie były faworytkami swoich spotkań. Jednak rozstawione z "5" Mullin /Dampney z Wielkiej Brytanii okazały się słabsze od biało-czerwonych. Polki mimo porażki w pierwszym secie kolejne dwie partie potrafiły rozstrzygnąć bez większych problemów. Drugi mecz z udziałem naszych pań także kończył się tie-breakiem. Para Urban/Wiatr dzielnie walczyły z Niemkami Pohl /Rau . Jednak bardziej doświadczone rywalki zza zachodniej granicy wygrały to spotkanie, a nasze panie musiały pożegnały się z turniejem.