Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy oficjalnie powitano Piotra Gruszkę

W Bydgoszczy oficjalnie powitano Piotra Gruszkę

fot. archiwum

Piotr Gruszka spotkał się z kibicami w poniedziałkowe południe. Nowy przyjmujący ekipy Delecty jest bardzo zadowolony z warunków, jakie stworzył zawodnikom bydgoski klub. Konferencja prasowa miała miejsce w centrum rekreacji Sport Factory przy ul. Toruńskiej.

Lokalizacja nie była przypadkowa. Jest to jeden z obiektów, w których siatkarze Delecty przygotowują się do nowego sezonu. Piotr Gruszka zawitał nad Brdę prosto z Gdyni, w której biało-czerwoni nie dali szans rywalom w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. Zawodnik zapewniał kilkakrotnie, jak bardzo jest zadowolony z przejścia do Bydgoszczy.

Stworzono tutaj wyśmienite warunki dla siatkówki. Mamy wspaniałą halę. Są fantastyczni kibice, których pamiętam choćby z występów reprezentacyjnych – mówił wychowanek Hejnału Kęty. Podkreślił siłę, jaką dysponuje teraz drużyna, prowadzona przez trenera Waldemara Wspaniałego, z którym zna się dobrze, dzięki wspólnej pracy dla polskiej kadry przed kilkoma laty. Były gracz tureckiego Izmiru formalnie dołączył do zespołu 1 lipca. Dziennikarzy szczególnie interesowały cele, jakie stawia sobie Piotr Gruszka wraz z kolegami na zbliżające się rozgrywki polskiej ligi.

Widzicie duży potencjał Delecty, skoro pytania niejednokrotnie "prowokują" do deklaracji walki o medal. Oczywiście, nie wykluczamy nawet tak optymistycznego scenariusza. Klub ma duże ambicje, znacznie wyższe niż w poprzednim sezonie – mówił przyjmujący.Gruszka przyznał, że w kolejnych tygodniach bardzo ważna jest praca nad charakterami siatkarzy, zgraniem zespołu. – Jeśli profesjonalnie przygotujemy się do sezonu i damy z siebie wszystko w jego trakcie, wyniki przyjdą "same". Zawsze należy mieć jednak pokorę i szacunek dla rywali – tłumaczył.

Odpowiadając na pytanie, dotyczące wpływu występów w kadrze na dyspozycję w klubie, siatkarz stwierdził: – Zarówno Martin Sopko, Paweł Woicki, jak i ja, powinniśmy dzięki międzynarodowym imprezom być jeszcze lepiej przygotowani do ligi, niż pozostali koledzy. Mistrzostwa Europy kończą się w połowie września i pozostanie kilka tygodni do pierwszej kolejki rozgrywek krajowych.

Więcej w serwisie bksch-delecta.pl


W ciągu dwóch tygodni bydgoski klub sprzedał już prawie 400 karnetów na najbliższy sezon. Działacze liczą, że chętnych na nie będzie jeszcze więcej.

Ci, którzy już zdecydowali się na zakup wartego 180 zł karnetu, będą mogli wybrać sobie miejsce w specjalnie wydzielonym sektorze, z którego przez cały sezon będą chcieli oglądać występy naszych siatkarzy.

W porównaniu z ubiegłym rokiem już sprzedaliśmy 200 procent karnetów więcej – mówi Janusz Zacniewski, kierownik sekcji siatkówki bydgoskiego klubu. – Część już sprzedaliśmy. Pozostałe zostały zamówione zarówno przez odbiorców indywidualnych, jak i przez firmy – dodaje.

Sprzedaż karnetów ruszyła dokładnie 3 sierpnia. Do tej pory prawie 400 stałych kart wstępu (kupować je można w siedzibie klubu przy ul. Glinki i przez internet) znalazło już nabywców. Ta liczba do rozpoczęcia sezonu (9 października) zapewne się jeszcze znacznie powiększy. – Nie ukrywam, że liczymy na sprzedaż ponad 1000 karnetów – dodaje Zacniewski.

źródło: bksch-delecta.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved