Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Awans USA, Dominikana zagra w fazie play-off

Kwal. do MŚ 2010: Awans USA, Dominikana zagra w fazie play-off

x - [stare] Mistrzostwa świata (M) 2010

Przed meczami ostatniego dnia rywalizacji w turnieju kwalifikacyjnym w Irvine, dwie ekipy miały szanse na awans do Mistrzostw Świata. Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Dominikany miały bowiem taki sam bilans setów. Na koniec musiały zmierzyć się ze sobą.

Bilet do Włoch w tym turnieju mogła wywalczyć jedynie drużyna z pierwszego miejsca. Okazało się, że Amerykanie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem rywali. Triumfowali bez straty seta, podobnie jak w poprzednich dwóch meczach. Ekipa Dominikany jedynie w drugim secie zbliżyła się do granicy 20 punktów, jednak nawet przez moment nie zagroziła Amerykanom w wygranej.

Mimo to siatkarze z Dominikany będą mieli jeszcze szanse na awans do MŚ 2010. Jako ekipa z 2. miejsca zagrają w turnieju fazy play-off, który odbędzie się w Meksyku. Oprócz nich oraz gospodarzy zagrają w nim reprezentanci Kanady. Bilet do Włoch otrzymają dwie najlepsze drużyny.

O miejsca 3. i 4. zmierzyły się ekipy Gwatemali i Panamy. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy wygrali 3:0. W tym pojedynku także nie było wielu emocji. Tylko w pierwszej partii Gwatemalczycy przekroczyli granicę 20 punktów. W pozostałych Panamczycy bez problemów osiągali przewagę i pewnie zwyciężali.

Gwatemala – Panama 0:3
(22:25, 19:25, 11:25)

Dominikana – USA 0:3
(16:25, 19:25, 15:25)