Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bazin zastąpi Pujola

Bazin zastąpi Pujola

Pierre Pujol
fot. archiwum

Kontuzja, której nabawił się rozgrywający reprezentacji Francji, Pierre Pujol, na rozgrzewce przed pierwszym meczem gdyńskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata, uniemożliwi mu udział w zbliżających się Mistrzostwach Europy. Jego miejsce w kadrze zajmie Yannick Bazin.

Rozgrywający reprezentacji Trójkolorowych podczas rozgrzewki przed meczem ze Słowacją nieszczęśliwie upadł, doznając kontuzji kostki. Wciąż nie było wiadomo czy Pujol będzie w stanie zagrać podczas zbliżających się Mistrzostw Europy rozgrywanych Turcji. Wykazać to miały badania, przeprowadzone po powrocie do Francji. Ich wynik nie okazał się dla zawodnika pomyślny. Nie zagra on bowiem w Mistrzostwach Starego Kontynentu. Jego miejsce w kadrze zajmie Yannick Bazin, który w tym sezonie wywalczył wraz ze swoja drużyną Paris Volley Mistrzostwo Francji. Drugim rozgrywającym, obok Bazina, jest Loïc Le Marrec, który pod nieobecność Pujola, reżyserował grę Trójkolorowych w gdyńskim turnieju.

Dla Pujola to nie pierwsza tego typu kontuzja. Trzy lata temu, tuż przed Mistrzostwami Świata w Japonii, także nieszczęśliwie upadł, doznając kontuzji kostki.

Francuzi, po udanym turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata we Włoszech, dostali od trenera Philippe Blaina tydzień wolnego. Przygotowania do czempionatu Starego Kontynentu rozpoczną w Dunkierce w przyszłą niedzielę. W Turcji Trójkolorowi wystąpią w grupie A, a ich przeciwnikami będą Polacy, Niemcy, prowadzeni przez Raula Lozano, oraz Turcy, którzy jak zwykle będą groźni na swoim terenie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved