Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przygotowania WSH Płomień Sosnowiec

Przygotowania WSH Płomień Sosnowiec

fot. archiwum

Od 01.08.2009 r. rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu drużyny WSH Płomień Sosnowiec. Pierwszym etapem był wyjazd na 11-dniowy obóz do Rewala. Celem tego zgrupowania był przygotowanie zespołu od strony kondycyjno-motorycznej.

Ponadto siatkarki pracowały nad techniką indywidualną na bazie przygotowania ogólnorozwojowego. Pojawienie się w zespole 8 nowych zawodniczek w porównaniu z ubiegłym sezonem (Anna Gnyś przyjmująca z AZS Politechnika Radomska, Anna Wrzeszcz rozgrywająca z BKS Aluprof II Bielsko Biała, Aleksandra Hernik środkowa z BKS Aluprof II Bielsko Biała, Dominika Zajkowska przyjmująca z BKS Aluprof II Bielsko Biała, Agnieszka Lipka atakująca z MMKS Dąbrowa Górnicza, Małgorzata Skalska z EKS Skra Bełchatów, Ewelina Soćko atakująca po powrocie z wypożyczenia do MCKiS Jaworzno, Olga Baraniec powrót po 2 letniej przerwie z przyczyn zdrowotnych, Daria Anton powrót na pozycję pierwszej libero) oraz nieobecność zawodniczek na których opierała się gra w sezonie minionym (Natalia Szywała atakująca, Weronika Kurek libero, Izabela Banak ) spowodowało iż konieczne stało się poświęcenie wiele czasu na pracę nad wzajemnym poznaniu indywidualnych możliwości oraz charakteru zawodniczek i współpracy celem maksymalnego wykorzystania pod kątem tworzenia zgranego kolektywu mogącego odnieść sukces.

Po powrocie z obozu w Rewalu zawodniczki otrzymały 5 dni wolnego. Po tej przerwie od 18.08.2009 rozpoczynamy obóz dochodzeniowy na Hali MOSiR przy Żeromskiego, gdzie w nowym sezonie rozgrywać będą mecze ligowe oraz na obiektach ZSO nr 3 i Stadionie MOS Sosnowiec przy Mareckiego. Ten okres przygotowań zostanie poświęcony w głównej mierze na podniesieniu sprawności ogólnej i specjalnej, a przede wszystkim na pracę nad techniką indywidualną i zespołową oraz taktyką gry drużyny. Kulminacją tego okresu będzie udział w Turnieju o Puchar Kanclerza Wyższej Szkoły Humanista w Sosnowcu w terminie 4-6.09.2009 r. Będzie to bardzo mocne przetarcie i sprawdzian, gdyż w turnieju oprócz sosnowieckiego zespołu wezmą udział cztery drużyny z wyższej klasy rozgrywkowej: SCS Sokół Chorzów, MOSiR Mysłowice, PLKS Pszczyna, SMS PZPS I Sosnowiec. Przed rozpoczęciem sezonu, czyli 26.09.2009  najprawdopodobniej czeka siatkarki Płomienia Ogólnopolski Turniej w Radomiu 12-13.09.2009 r.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved