Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dobre wieści – wraca Marcin Wika

Dobre wieści – wraca Marcin Wika

fot. archiwum

W reprezentacji Polski z powodu kontuzji nie mogło grać w tym sezonie wielu znakomitych siatkarzy. Urazy wyeliminowały Wlazłego, Winiarskiego,  Świderskiego,  Szymańskiego i Wikę. Ten ostatni na szczęści jest już zdrowy i wkrótce wspomoże drużynę narodową.

Przyjmujący Resovii Rzeszów wyleczył już kontuzję i powinien pojawiać się na boisku już w trakcie Memoriału im. Huberta Wagnera, który w czwartek rozpocznie się w Łodzi. Początkowo trener Daniel Castellani będzie zapewne wprowadzał go na zmiany, ale jeśli Wika dojdzie do formy, ma szanse na wyjazd na mistrzostwa Europy.

O miejsce w kadrze Wika będzie walczył prawdopodobnie ze Zbigniewem Bartmanem i Michałem Ruciakiem . Bartosz Kurek i Michał Bąkiewicz wyjazdu do Turcji mogą być pewni. Jeśli Wika dojdzie do odpowiedniej formy, powinien być dużym wzmocnieniem naszej drużyny i znacznie zwiększyć Castellaniemu pole manewru na przyjęciu. Zawodnik z niezłym przyjęciem, skuteczny w ataku i z mocną zagrywką z pewnością mu się przyda.

26-letni Wika to olimpijczyk z Pekinu. Na ostatnich igrzyskach ze znakomitej strony pokazał się w meczach z Serbią, Rosją i Włochami. Był wówczas zmiennikiem Sebastiana Świderskiego , ale dość często pojawiał się na parkiecie i nie zawodził.źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved