Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chudik i Malik przygotowują zespół na Słowacji

Chudik i Malik przygotowują zespół na Słowacji

fot. archiwum

Pod koniec czerwca Rastislav Chudik i Adam Malik wylecieli do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, do nowego klubu Al Ayn. Po miesiącu pracy wrócili do Europy. Rozwiązali kontrakt? Nic z tych rzeczy... Obaj przyjechali z zespołem na obóz przygotowawczy.

Jeszcze przed wylotem na Bliski Wschód Rastislav Chudik zapowiadał, że z krajem na długo się nie rozstaje. Wkrótce sprowadził na Słowację całą swoją drużynę. – Cały ten okres przepracujemy w Europie, gdzie warunki klimatyczne są zdecydowanie bardziej przyjazne ludziom (śmiech). Latem w Emiratach temperatura sięga nawet 50 stopni – tłumaczył śmiejąc się szkoleniowiec.

Al Ayn na Słowację przyjechał na początku sierpnia. Drużyna zgrupowanie rozpoczęła w rodzinnym mieście słowackiego szkoleniowca – Żylinie. Następnie przyszedł czas na trening siłowy. Wybór padł na Wysokie Tatry, a konkretnie Szczyrbskie Jezioro, dokąd popularny „Rastio" zabierał drużyny, które wcześniej prowadził. W końcu przyszedł czas na gry kontrolne. Pierwszy mecz Arabowie rozegrali w Preszowie z rosyjskim pierwszoligowcem – Dynamem Moskwa. Sprawdzian zakończył się remisem 2:2, co w kontekście rywalizacji z tak znanym zespołem należy uznać za sukces.

W ostatni weekend Al Ayn wziął udział w tradycyjnym, międzynarodowym turnieju z cyklu Dolny Kubin Cup 2009, rozgrywany na żwirowanych boiskach. W imprezie poza drużyną Chudika i Malika udział wziął BBTS Bielsko-Biała oraz słowackie zespoły z ekstraklasy. W wielkim finale siatkarze z Emiratów pewnie pokonali ekipę z Nitry. – Cieszy nas ten sukces – mówi Adam Malik, który w Al Ayn jest asystentem Rastislava Chudika. – Turniej był bardzo mocno obsadzony, a nam udało się pokonać wicemistrza Słowacji – dodaje.Z Dolnego Kubina drużyna z Bliskiego Wschodu ponownie wróciła do Żyliny, skąd 20 sierpnia wyleci do domu. 30 września rozpoczynają się w Emiratach rozgrywki ligowe. Al Ayn już na "dzień dobry" czeka bardzo trudne zadanie – mecz z mistrzem kraju – Al Jazira. – To będzie spotkanie z bardzo trudnym i wymagającym przeciwnikiem – mówi kończąc rozmowę Adam Malik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved