Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. I: Rosja gromi, wywalczone zwycięstwo Tajek

WGP, gr. I: Rosja gromi, wywalczone zwycięstwo Tajek

World Grand Prix

Na zakończenie swojej tegorocznej przygody z cyklem World Grand Prix, Tajki dość niespodziewanie pokonały po pięciu setach reprezentację Stanów Zjednoczonych. W drugim meczu w grupie I reprezentacja Rosji gładko ograła drużynę narodową Portoryko.

W pierwszym pojedynku Tajki podejmowały Amerykanki. Mecz stał na wysokim poziomie, a każda z drużyn walczyła o jak najlepsze pożegnanie z World Grand Prix. Lepiej spotkanie rozpoczęły podopieczne Hugh McCutcheona , które wygrały pierwszego seta 25:19. Później jednak dużo lepiej zaczęły spisywać się Azjatki. Potrafiły one kończyć ataki w pierwszym uderzeniu. Były także skuteczniejsze na kontrach od rywalek i okazały się od nich lepsze w secie drugim i trzecim odpowiednio 25:20 i 25:21. Kiedy wydawało się, że Tajki odniosą na pożegnanie zwycięstwo, Amerykanki "zebrały się’ i zdołały wygrać czwartą odsłonę 25:23. Tie-break to znów skuteczniejsza gra w ataku gospodyń i zwycięstwo w piątej partii 15:11 i w całym meczu 3:2. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym spotkaniu były: Amerykanka Foluke Akinradewo i Tajka Wilavan Apinyapong , które zdobyły po 22 punkty.

USA – Tajlandia 2:3
(25:19, 20:25, 21:25, 25:23, 11:15)

USA : Barboza (8), Crimes (11), Larson (5), Metcalf (14), Thompson, Akinradewo (22), Sykora (libero) oraz Fawcett (10), McGinnis, Davis, Richards (5)
Tajlandia
: Thinkaow (17), Sittirak (17), Apinyapong (22), Hyapha (6), Tomkom (4), Kanthong (20), Buakaew (libero) oraz Khanan (1), Kaensing, Chaisri

W drugim spotkaniu Rosjanki bez straty seta uporały się z Portoryko, udanie rewanżując się za porażkę w jednym z wcześniejszych turniejów. Mecz nie miał większej historii. W żadnej z partii Portorykanki nie potrafiły przekroczyć granicy 20 punktów. Rosja swoją przewagę uzyskała głównie na bloku. Należy jednak wspomnieć, że Sborna popełniła w całym meczu zaledwie 9 błędów własnych przy aż 25 rywalek. Te dwa elementy zadecydowały o pewnym zwycięstwie Rosjanek 25:16, 25:17 i 25:19. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Ekaterina Gamova – zdobywczyni 18 punktów. Dla Portorykanek najwięcej „oczek" – 15 – uzyskała Sarai Alvarez . Podopieczne Vladimira Kuzyutkina są jedyną ekipą z tego turnieju, której udało awansować się do rozgrywek finałowych, które już w środę rozpoczną się w Tokio.

Portoryko – Rosja 0:3
(16:25, 17:25, 19:25)

Rosja: Borodakova (4pkt.), Makarova (9), Fateeva (11), Sedova (2), Gamova (18), Sheshenina (2), Kabeshova (libero) oraz Zhadan, Murtazaeva (2), Kosheleva (2) i Starodubova
Portoryko: Mojica (2pkt.), Alvarez (15), Cruz A. (13), Ocasio K. (7), Oquendo (6), Ocasio S., Seilhamer (libero) oraz Santos