Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr.H: Wygrane Japonek i Brazylijek

WGP, gr.H: Wygrane Japonek i Brazylijek

World Grand Prix

Po dość zaciętym pojedynku Japonki pokonały Niemki 3:2 w turnieju rozgrywanym w koreańskim Mokpo. W drugim meczu grupy H niespodzianki już nie było, bowiem Brazylia okazała swoją wyższość nad drużyną narodową Korei.

W pierwszym spotkaniu trzeciego dnia turnieju w Korei po emocjonującym spotkaniu reprezentacja Japonii pokonała Niemcy w pięciu setach. Obie ekipy zapewniły już sobie udział w turnieju finałowym.

Pierwszego seta po zaciętej walce wygrały Niemki, kolejne dwie odsłony bez problemu na swoją korzyść rozstrzygnęły Azjatki, ale czwarta partia po dość zaciętej walce padła łupem reprezentantek Niemiec. Doszło zatem do tie-breaka, którego po błędzie podwójnego odbicia w ekipie niemieckiej pewnie wygrały Japonki.

Wyróżniającymi się zawodniczkami w ekipie Niemiec były Sabina Ross , która dzieliła i rządziła na bloku oraz Christiane Furst i Maren Brinker , natomiast w ekipie japońskiej w ataku brylowała Megumi Kurihara , a także Saori Kimura i Maiko Kano .

Niemcy – Japonia 2:3
(25:23, 14:25, 18:25, 25:21, 10:15)

Po meczu powiedzieli:

Giovanni Guidetti (trener reprezentacji Niemiec): Organizacja gry Japonek była dziś bardzo dobra. Taktyka, którą dziś próbowaliśmy nie była efektywna i to był główny powód dzisiejszej porażki.

Christiane Furst (kapitan reprezentacji Niemiec): Dzisiaj jestem niezadowolona z naszej gry. Nie mogłyśmy utrzymać do końca naszej koncentracji i oddałyśmy Japonii wiele szans, które my miałyśmy. Czuję żal z tego powodu .

Manabe Masayoshi ( szkoleniowiec reprezentacji Japonii): Jestem bardzo szczęśliwy z powodu zwycięstwa. Tracimy jednak dużo punktów po naszych błędach. Musimy o tym pomyśleć, by pokazać lepszą grę w turnieju finałowym w Japoni.

Erika Araki ( kapitan reprezentacji Japonii): Jestem szczęśliwa z powodu zwycięstwa i chciałabym utrzymać tę pełną walki atmosferę do finałowego turnieju w Japonii.

Niemcy:
Hanke (6), Beier (13), Furst (14), Ross (18), Brinker (13), Ssuschke (6), Tzscherlich (Libero) oraz Weiss (1), Kauffeldt (2), Matthes (1), Pertausch, Kozuch (1)

Japonia: Kurihara (27), Takeshita (1), Inoue (11),Araki (12), Kimura (14), Kano (13), Sano (libero) oraz Okano (2), Shoji, Sakashita, Hamaguchi

W drugim spotkaniu turnieju Brazylijki pokonały reprezentację Korei 3:1. Gospodynie walczyły, ale pozwoliło im to tylko na wygranie jednego seta. Canarinhos do turnieju finałowego przystąpią niepokonane.

Azjatki tylko w pierwszym secie stawiły opór mistrzyniom olimpijskim i wygrały go na przewagi. W kolejnych odsłonach nie miały już jednak za wiele do powiedzenia i mimo ambitnej walki musiały uznać wyższość jednej z najsilniejszych ekip świata. Statystyki pokazały, że Brazylijki miały zdecydowaną przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Najwyraźniej jednak widać to w bloku, gdzie zdobyły czternaście punktów tym elementem przy zaledwie pięciu Koreanek i ataku (44-54).
Jeżeli chodzi o wyróżnienia indywidualne to w ekipie Canarinhos zasłużyły na nie bez wątpienia Natalia Pereira oraz Mari . W ekipie koreańskiej zaś najwięcej punktowały Kim Yeon-Koung oraz Yang Hyo-Jin .

Sung-Hee Lee (trener Korei) : Mamy naprawdę duże doświadczenie, znaleźliśmy wysokie zawodniczki. Jednakże musimy przeprosić kibiców za słabszą grę po przebudowie zespołu Korei. Jak młode zawodniczki nabiorą międzynarodowego doświadczenia nasz zespół może pokazać lepszą grę.

Se-Young Kim (kapitan Korei) : To był dobry mecz, ale musimy poprawić techniczne elementy, a zwłaszcza przyjęcie.

Jose Roberto Guimaraes (szkoleniowiec Brazylii) : Każdy mecz z reprezentacją Korei jest bardzo trudny dla naszego zespołu, ale to był dobry mecz dla nas, żeby nauczyć się wielu rzeczy od tamtego zespołu.Korea ma inny styl ataku niż my. Nasz zespół był zaskoczony w pierwszym secie.

Dani Lins (kapitan Brazylii) : To był dobry mecz, ale popełniliśmy za dużo błędów w pierwszym secie i byłyśmy troszeczkę zaskoczone, że nasza taktyka nie była skuteczna.

Korea – Brazylia 1:3

(27:25, 15:25, 15:25, 19:25)

Korea: Kim J. (7), La (6), Yeum, Kim K. (20), Yang (11), Kim Y. (6), Kim R. (libero) oraz Lee, Oh, Na i Kim Jim (4)
Brazylia: Fabiane (10pkt.), Danielle (2), Thaisa (9), Marianne (18), Natalia (20), Sheilla (13), Fabiana de Oliveira (libero) oraz Ana Tierni, Caroline, Adenizia i Regiane