Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr.G: Polki pokonały Dominikanę

WGP, gr.G: Polki pokonały Dominikanę

x - [stare] Polska (K)

Kolejny tie-break okazał się dla Polek zwycięski. Tym razem na pożegnanie z  tegorocznym turniejem World Grand Prix reprezentacja Polski pokonała po zaciętym meczu Dominikanę 3:2. Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była Joanna Kaczor.

Polki rozpoczęły bardzo nerwowo to spotkanie. Po dwóch kontrach i udanym bloku Annerys Vargas było 4:2 dla Dominikanek. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga wzrosła do 4 punktów. Podopieczne trenera Jerzego Matlaka miały bardzo duży kłopot z przyjęciem i na drugiej przerwie technicznej siatkarki z Ameryki prowadziły już 16:9. Po przerwie ponownie skutecznym blokiem popisała się Vargas i Polki traciły już 8 „oczek". Przy stanie 16:21 dwoma udanymi atakami i punktowym blokiem popisała się Joanna Kaczor . Biało – czerwone odzyskały szansę na wygranie pierwszej partii. Jednak podopieczne trenera Marcosa Kwieka do końca tej odsłony nie dały odebrać sobie prowadzenia i wygrały 25:22.

Drugi set miał bardzo wyrównany początek. Podopieczne trenera Matlaka prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po dwóch skutecznych blokach najpierw Doroty Pykosz , a później Kaczor zrobiło się 14:10. Dwa kolejne błędy własne Dominikanek doprowadziły do stanu 16:10. Przy wyniku 18:12 w polu serwisowym pojawiła się Altagracia Mambru i popisała się niesamowitą serią, po której jej drużyna objęła prowadzenie 19:18. Polki jednak szybko się pozbierały, a dwoma punktowymi blokami popisała się bohaterka tej partii Katarzyna Gajgał . Znów 2 punkty przewagi były po stronie biało – czerwonych. Podopieczne trenera Matlaka nie oddały już prowadzenia do końca drugiej odsłony i wygrały ją 25:23.

Trzeci set to kapitalna gra Polek. Bardzo dobra postawa na bloku i trudna zagrywka Izabeli Bełcik pozwoliły objąć prowadzenie 6:2. Do pierwszej przerwy technicznej biało – czerwone utrzymały 4 punkty przewagi. Świetną zagrywką popisała się także Kaczor i po błędach w przyjęciu rywalek zrobiło się 14:6. Przy stanie 18:8 Dominikanki stać było na jeszcze jedną serię, ale to było za mało. Szybko podopieczne trenera Matlaka odzyskały zapas 10 „oczek", a do końcowego rezultatu dołożyły jeszcze jeden punkt i wygrały ostatecznie 25:14.

W czwartej partii Polki były cieniem tego, co prezentowały w trzecim secie. Już na pierwszej przerwie technicznej podopieczne trenera Kwieka uzyskały 4 punkty przewagi. Po asie serwisowym Kaczor i udanym bloku Gajgał udało się zniwelować stratę do dwóch „oczek". Niestety znów Dominikanki po chwili odskoczyły na 5 punktów i było 13:8. Dwa błędy najpierw Kaczor , później Anny Woźniakowskiej doprowadziły do wyniku 16:9 dla siatkarek z Ameryki. Kiedy na zagrywce pojawiła się Dharlenis Marte , Dominikanki zdobyły 6 „oczek" w jednym ustawieniu i doprowadziły do stanu 24:11. Ostatecznie czwarty set padł łupem podopiecznych trenera Kwieka 25:13.

Tie-break to znów gra falami obu zespołów. Dominikanki przy zmianie stron prowadziły 8:6. Wtedy kapitalnie zaczęła grać Aleksandra Jagieło i dzięki jej odważnej postawie na kontrach, to Polki uzyskały przewagę 2 punktów. Przy stanie 12:11 skutecznym atakiem popisała się Kaczor , a do końca z pola serwisowego nie schodziła Jagieło i biało-czerwone wygrały piątą odsłonę 15:11, a cały mecz 3:2.

Dominikana – Polska 2:3
(25:22,23:25, 14:25, 25:13, 11:15)

Dominikana: Vargas (14), Eve (13), Marte (4), Cabral (10), Mambru (11), De La Cruz (16), Castillo (libero) oraz Burgos (4), Caso, Echenique (1)

Polska: Woźniakowska (6), Pykosz (9), Barańska (10), Sadurek-Mikołajczyk (2), Gajgał (16), Kaczor (20), Maj (libero) oraz Bełcik (7), Kaczorowska(2), Jagieło (5), Dziękiewicz