Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-23: Urban/Wiatr oraz Szałankiewicz/Kądzioła bez medalu

ME U-23: Urban/Wiatr oraz Szałankiewicz/Kądzioła bez medalu

plażówka kobiet 2

Bez medalu wracają do kraju z mistrzostw Europy U-23 polskie pary. Katarzyna Urban i Joanna Wiatr  oraz  Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła przegrali mecze o brązowy medal z niemieckimi parami i ostatecznie zakończyły udział w ME tuż za podium.

Pierwsza partia meczu o brązowy medal była bardzo zacięta. Jak zwykle w takiej sytuacji o zwycięstwie decydowały niuanse. Reprezentantki Polski przegrały tę odsłonę 22:24. Taki wynik wyraźnie je podłamał i w drugim secie zagrały już niestety dużo gorzej. Niemki odskoczyły na kilka oczek i kontrolowały sytuację na piasku. Ostatecznie Borger/Sude ograły Katarzynę i Joannę do 15. Polki zajęły w mistrzostwach rozgrywanych w rosyjskiej Jantarni dokładnie takie miejsce, z jakim numerem były rozstawione na tym turnieju.

Mecz o 3. miejsce :

Urban/Wiatr – Borger/Sude 0:2
(22:24, 15:21)

Spotkanie mężczyzn było jeszcze bardziej emocjonujące. Dobrze zaczęli je nasi zawodnicy, którzy wygrali dość pewnie pierwszą partię 21:16. Dobra postawa w premierowej odsłonie chyba nieco rozluźniła Polaków i druga partia kończyła się nerwówką. W grze na przewagi lepsi okazali się Niemcy, którzy wygrywając 23:21 doprowadzili do tie-breaka. Niestety, rywale naszych siatkarzy grali z upływem czasu co raz lepiej. Natomiast Kądzioła i Szałankiewicz po porażce w drugim secie nie potrafili już się pozbierać i przegrali trzecią, decydującą partię 11:15. Tym samym zakończyli oni turniej, na uważanej przez sportowców za najbardziej pechową – czwartej pozycji.