Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Kristiansand: Talita i Antonelli najlepsze

WT Kristiansand: Talita i Antonelli najlepsze

Maria Antonelli i Talita Da Rocha Antunes (2009)

Oprócz młodzieżowych mistrzostw Europy oraz finału mistrzostw Polski wciąż trwają turnieje z cyklu World Tour. Dziś odbyły się finały zmagań kobiet. W Kristiansand najlepsze okazały się Brazylijki Talita i Antonelli.

W pierwszym półfinale spotkały się aktualnie prowadzące w rankingu FIVB Talita i Antonelli z norweską parą Nila/Ingrid . W pierwszym secie Brazylijki wyraźnie przeważały i wygrały tę odsłonę do 14. W drugim doświadczona norweska para nawiązała już równą grę z przeciwniczkami, jednak lepsze okazały się rywalki.

Talita/Antonelli – Nila/Ingrid 2:0
(21:14, 21:19)

Do rozstrzygnięcia drugiego półfinału potrzebny był tie – break. Austriackie siostry Schwaiger podejmowały najlepsze w ostatnim World Tourze Larissę i Julianę . Ku zaskoczeniu wszystkich, pierwszego seta gładko wygrały zawodniczki z Europy. Zdeterminowane Brazylijki szybko zareagowały i wygrały drugą odsłonę. Czekał je więc tie – break. Jak przystało na to spotkanie, był bardzo zacięty, a minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Austrii.

Schwaiger/Schwaiger – Larissa/Juliana 2:1
(21:14, 13:21, 16:14)

Niepocieszone Larissa i Juliana musiały grać o trzecie miejsce. Tym razem nie dały sobie wyrwać zwycięstwa i w dość jednostronnym spotkaniu pokonały Nilę i Ingrid 2:0, pozwalając ugrać jedynie 21 punktów w obu setach.

Larissa/Juliana – Nila/Ingrid 2:0
(21:17, 21:7)

Finał pomiędzy świetnie dysponowanymi Austriaczkami a Brazylijkami był równie zacięty jak półfinał sióstr Schwaiger z koleżankami Tality i Antonelli z reprezentacji. W pierwszym secie Europejki przegrały jednak do 14. W drugim udało im się wygrać do 18 i znów czekał je tie – break. Nie wytrzymały jednak presji i doskonałych zagrywek Brazylijek i przegrały do 12. Talita i Antonelli zwyciężyły więc w Kristiansand.

Schwaiger/Schwaiger – Talita/Antonelli 1:2
(14:21, 21:18, 12:15)