Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP gr. H: Zwycięstwa Brazylii i Japonii

WGP gr. H: Zwycięstwa Brazylii i Japonii

World Grand Prix

Kolejne zwycięstwo w cyklu World Grand Prix zanotowała reprezentacja Brazylii. Mistrzynie olimpijskie potrzebowały jednak do pokonania Niemek aż pięciu setów. Z kolei Japonki pokonaly bez straty seta Koreę Południową.

O wyrównanej walce można mówić tylko w premierowej odsłonie, którą po grze na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęły Niemki. Kolejne sety zakończyły się pewnym zwycięstwem jednej bądź drugiej ekipy.

Drugiego i trzeciego seta do 15 i 19 wygrały podopieczne Ze Roberto, trzeciego na swoją korzyść pewnie rozstrzygnęły europejki, ale w decydującej partii Sheilla Castro i koleżanki pokazały swoją wyższość wygrywając do 10.

Canarinhos są już praktycznie pewne gry w turnieju finałowym. W statystykach widoczna była przewaga Brazylijek niemal w każdy elemencie. Wyróżniającymi się zawodniczkami w swoich drużynach były Thaisa oraz Natalia Perreira w ekipie Brazylii. W zespole niemieckim natomiast brylowała, mająca polskie korzenie Margareta Kozuch, a także Maren Brinker.

Brazylia – Niemcy 3:2
(25:27, 25:15, 25:19, 19:25, 15:10)

Brazylia: Fabiana (14),Dani Lins (4),Thaissa (19), Mari (14),Natalia (18), Sheilla (12), Fabi (libero) oraz Takagui, Welissa (4), Adenizia Silva (5), Regiane Bidias
Niemcy: Waiss (1), Beier (4), Furst (11),Brinker (15), Kozuch (22), Ssuschke (7),Tzscherlich (libero) oraz Hanke, Petrausch (5), Ross (4)

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt, ale tylko do stanu 4:4. Wówczas Japonki zdobyły pięć oczek z rzędu i wyszły na prowadzenie (9:4). W dalszej części premierowej odsłony Koreanki nie kończyły ataków, miały również problemy z przyjęciem zagrywki rywalek. Skrzętnie wykorzystały to siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni, które prowadziły 16:10 na drugiej przerwie technicznej, a po niej z każdą kolejną akcją zwiększały swoją przewagę. Ostatecznie zdeklasowały Koreanki do 13.

Błędy gospodyń i kombinacyjna gra Japonek sprawiły, że już na początku drugiej partii Takeshita i jej koleżanki prowadziły 4:0. Wówczas o czas poprosił koreański szkoleniowiec, ale na niewiele się to zdało, bowiem na pierwszym czasie technicznym przewaga siatkarek z Kraju Kwitnącej Wiśni wynosiła pięć oczek (8:3). Kolejne akcje nie przynosiły wyraźnej zmiany rezultatu. Przy stanie 20:14 dla Japonek wydawało się, że pewnie zwyciężą w tym secie, jednak ambitnie grające Koreanki zdołały niemal odrobić straty (19:20). Niestety to było wszystko, na co w tej odsłonie było stać gospodynie. Błędy Koreanek i skuteczne kontry Kimury i spółki sprawiły, iż Japonki wygrały drugą odsłonę do 20.

Początek trzeciego seta był wyjątkowo wyrównany. Warto podkreślić, iż po raz pierwszy w spotkaniu na pierwszej przerwie technicznej prowadziły Koreanki 8:9. Jednak siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu po 9, a chwilę później po szczelnym bloku wyszły na prowadzenie 12:10. Po drugim czasie technicznym Erika Araki wykorzystała przechodzącą piłkę i Japonki wygrywały już 19:15. Krótkotrwały zryw Koreanek sprawił, iż zbliżyły się one jeszcze do rywalek na jedno „oczko" (18:19), ale ich błędy i skuteczna gra Japonek dała im piłkę meczową, którą wykorzystała Inoue .

Korea Płd. – Japonia 0:3
(13:25, 20:25, 22:25)

Korea: Kim Min-Ji (8), Yeum Hye-Seon (2), La Hea-Won (3), Kim Yeon-Koung (15), Yang Hyo-Jin (8), Kim Se-Young (6), Kim Hae-Ran (libero) oraz Lee So-La, Oh Hyun-Mi, Na Hyun-Jung, Kim Hee-Jin (1)

Japonia: Takeshita, Inoue (12), Araki (11), Kimura (9), Sakashita (14), Kurihara (libero) oraz Okano (1), Kano (1), Hamaguchi