Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. G: Dominikanki powalczyły, mimo porażki 0:3

WGP, gr. G: Dominikanki powalczyły, mimo porażki 0:3

World Grand Prix

Siatkarki Holandii mają na koncie kolejne zwycięstwo bez straty seta. Podczas drugiego dnia rywalizacji w Hongkongu pokonały reprezentację Dominikany, choć w drugim i trzecim secie musiały się mocno namęczyć w walce na przewagi.

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie od niewymuszonych błędów na zagrywce. W ekipie holenderskiej od początku można było chwalić grę Ingrid Visser. Agresywna zagrywka i szybkie ataki pozwoliły Oranje na zdobycie czteropunktowego prowadzenia. Po drugiej przerwie technicznej trener Holenderek mógł sobie pozwolić na roszady w składzie, bowiem jego podopieczne miały bezpieczną przewagę. Ostatecznie Pomarańczowe wygrały do 14.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch udanych bloków Dominikanek. Mimo to podczas I przerwy technicznej Holenderki prowadziły 8:6. Wtedy ich rywalki zaczęły grać odważniej w ataku i doprowadziły do remisu po 10, a następnie wyszły bardzo szybko na prowadzenie 15:10. Im bliżej końca, tym różnica punktowa była mniejsza. Przy stanie 18:15 asekuracyjnie o czas poprosiły Dominikanki. Zrobiły to ponownie przy stanie 18:18. Po błędzie na zagrywce w ekipie Dominikany, Oranje wyszły na prowadzenie 22:21. Gra toczyła się dalej punkt za punkt, aż doszło do walki na przewagi. Dopiero przy stanie 32:21 Holenderki zdołały zdobyć decydujący punkt.

Nerwowa końcówka wpłynęła mobilizująco na Holenderki. Trzecią partię rozpoczęły od solidnego bloku i mocnych zagrywek (6:3). Już wtedy o czas poprosił trener Dominikany. Jednak jego podopieczne zaczęły zmniejszać straty dopiero po II przerwie technicznej. W końcówce Holenderki miały trzy punkty przewagi. Jednak znów doszło do kilku nerwowych sytuacji i wynik szybko się wyrównał. Walka na przewagi po raz kolejny okazała się szczęśliwa dla Oranje. Ostatni punkt zdobyła atakiem Debby Stam.

Dominikana – Holandia 0:3

(14:25, 31:33, 28:30)

Dominikana: Vargas, Eve, Marte, Cabral, Mambru, De La Cruz oraz Castillo (libero), Burgos, Caso, Echenique

Holandia: Staelens K., Staelens Ch., Wensink, Flier, Visser, Stam oraz van Tienen (libero), de Kruijf, Blom