Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Gacek: To było dobre przetarcie

Piotr Gacek: To było dobre przetarcie

fot. archiwum

Polacy są już praktycznie w połowie drogi na Mistrzostwa Świata 2010. Dzisiaj nasza reprezentacja zmierzy się ze Słowacją i być może już dziś będzie się cieszyć z wywalczonego awansu. - Z takim założeniem wychodzimy na parkiet - mówił  wczoraj Piotr Gacek.

Piotr Gacek: – To był pierwszy mecz od wielu miesięcy, kiedy spotkaliśmy się w takim składzie, troszkę starszych, doświadczonych zawodników. Myślę, że to było bardzo dobre przetarcie przed spotkaniem ze Słowacją, które będzie na pewno trudniejsze. Spodziewamy się tego i już teraz będziemy się do niego mentalnie i fizycznie przygotowywać.

Myślicie, że już jutro ten awans będzie?

– Wierzymy w to głęboko i z takim założeniem wychodzimy na parkiet.Nie zapomnieliście, jak wygląda zgrany zespół – sześciu wicemistrzów świata na parkiecie, nie gracie długo, ale rozumiecie się doskonale.

– Dokładnie. Rozumiemy się, bo gramy ze sobą już jakiś okres czasu, także to zgranie zawsze gdzieś w głowie pozostaje. My naprawdę koncentrujemy się na tych eliminacjach. Nie patrzymy na to, co było kiedyś. Teraz jest dla nas najważniejsze, aby móc wystąpić w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Co będzie decydujące ze Słowakami?

– Myślę, że nasza dobra gra.

Słowacy w pierwszym meczu trochę zawiedli, więc może będą chcieli pokazać na co ich stać?

– Na pewno będziemy mieli odpowiednią odprawę i założenia taktyczne przed tym meczem. Nie będziemy rozpatrywać, czy Słowacja grała dobrze, czy źle. Będziemy się koncentrować na naszej grze, aby zaprezentować swój wysoki poziom.

Spodziewałeś, że w tym meczu liderem zespołu będzie Michał Bąkiewicz?

– Michał zawsze jest takim cichym liderem zespołu. Nie zaskoczyła mnie jego dobra gra. Ja pamiętam wiele jego takich spotkań.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved