Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Masny: To jest dla mnie wyjątkowy turniej

Michał Masny: To jest dla mnie wyjątkowy turniej

Michał Masny (ZAKSA)

Mimo przegranej z Francuzami 1:3 w pierwszym meczu Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Michała Masnego nie opuszcza dobry humor - z uśmiechem powiedział, że w dzisiejszym spotkaniu ze Słowakami Polacy nie będą mieli szans na zwycięstwo.

Przegraliście pierwsze spotkanie tego turnieju. Były jednak nadzieje na zwycięstwo.

Michał Masny: Tak, cały czas próbowaliśmy grać swoją siatkówkę. Wszyscy widzieli, jak dobrze Francuzi grali w obronie, przez co dla nas to było trudne spotkanie. Ale cały czas walczyliśmy o każdą piłkę i wreszcie w trzecim secie udało nam się wygrać. W czwartym secie Francuzi znów bardzo dobrze bronili. Myślę, że zasłużenie wygrali. W kolejnym meczu będziemy próbowali walczyć tak samo jak dziś.

Nigdy nie awansowaliście do mistrzostw świata. Czy Francja była najtrudniejszym przeciwnikiem, który stanął dotąd na Waszej drodze do awansu?

Zobaczymy w niedzielę. Po trzech spotkaniach może się okazać, że wszystkie drużyny, które tu grają, były dla nas trudnymi przeciwnikami .

Grasz w lidze polskiej. Cieszysz się, że ten turniej jest rozgrywany właśnie w naszym kraju?

Tak, na pewno dla mnie jest to trochę wyjątkowy turniej, bo w Polsce zawsze dobrze mi się gra .

Jak oceniasz szanse Polaków w tych kwalifikacjach?

Ufam, że jutro będziecie mieli małe szanse na wygraną.