Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME: Kądzioła/Szałankiewicz i Urban/Wiatr w półfinałach!

ME: Kądzioła/Szałankiewicz i Urban/Wiatr w półfinałach!

x - [stare] World Tour: Szałankiewicz, Emanuel, Kądzioła, Ricardo Santos

Po wygranym z Hiszpanami meczu ćwierćfinałowym, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz awansowali do półfinału mistrzostw Europy. Do 1/2 finału awansowały również Katarzyna Urban i Joanna Wiatr, które wygrały z rosyjską parą Popova/Ukolova.

Nasze siatkarki po zaciętym pojedynku przegrały ze słoweńskimi siostrami Fabjan 0:2. Mimo woli walki, po 42. minutach gry musiały uznać wyższość rywalek. Monika i Karolina przegrały również z tą samą parą w fazie grupowej.

Brzostek/Sowała – Fabjan/Fabjan 0:2
(22:24, 17:21)

Rozstawione z 16. Czeszki nie sprawiły większych problemów wicemistrzyniom Polski. Kasia i Asia wygrały pierwszego seta do 1, a drugiego konsekwentnie do 13. Przed nimi mecz z wygraną z pojedynku Fabjan-Fabjan – Baquerizo-Liliana. Faworytkami są te drugie, ale siostry Fabjan już pokazały na tym turnieju, że są nieobliczalne. Początek meczu o godzinie 15.00 czasu polskiego.

Rehackova/Vorlova – Urban/Wiatr 0:2
(18:21, 13:21)

Wciąz doskonale grają Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy wciąż nie przegrali meczu. W spotkaniu ćwierćfinałowym pokonali hiszpański duet Gavira/Fernández . Warto przypomnieć, że ten pierwszy niedawno zajął 3. miejsce na World Tour w Starych Jabłonkach. Mecz był zacięty, co odwzorowują wyniki setów – Polacy wygrali do 19 i 23. W półfinale zagrają najprawdopodobniej z Niemcami Walkenhorst/Windscheif , którzy są rozstawieni z numerem 1.

Gavira/Fernández – Kądzioła/Szałankiewicz 0:2
(19:21, 23:25)

Rozstawione z "czwórką" Polki podejmowały parę hiszpańską, która otrzymała numerek piąty. Mecz zapowiadał się więc wyrównanie i taki był. Lepsze jednak były Polki i zwyciężając w obu setach do 18 zapewniły sobie miejsce w pierwszej piątce turnieju. Kolejny mecz rozegrają już jutro, a przeciwniczkami będą gospodynie turnieju, Rosjanki Popova/Ukolova , z którymi wcześniej przegrały Monika Brzostek i Karolina Sowała.

Baquerizo/Liliana – Urban/Wiatr 0:2
(18:21, 18:21)

Swój ostatni mecz dzisiaj znakomicie rozegrały Katarzyna Urban i Joanna Wiatr. W dwóch setach odprawiły Rosjanki Popovą i Ukolovą i dzięki temu zakwalifikowały się do półfinału w mistrzostwach. Jutro o wejście do finału zagrają z Niemkami Büthe/Großne , które zostały rozstawione aż z 21. numerem. Polki będą miały możliwość odegrania się za porażkę, którą odniosły w fazie grupowej.

Urban/Wiatr – Popova/Ukolova 2:0
(22:20, 21:11)