Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Castellani: Nie popełnialiśmy błędów

Daniel Castellani: Nie popełnialiśmy błędów

Daniel Castellani

Reprezentacja Polski mężczyzn udanie rozpoczęła walkę o awans do Mistrzostw Świata 2010. W pierwszym spotkaniu Polacy pokonali 3:0 Słowenię. Trener Daniel Castellani był zadowolony z wyniku oraz stylu gry swoich podopiecznych.

Tine Urnaut (kapitan reprezentacji Słowenii): – Zaczęliśmy ten mecz bardzo źle. Szczególnie nasz blok i zagrywka nie pozwalały stawić czoła tak dobremu zespołowi jak drużyna Polska.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): – My z kolei zaczęliśmy ten mecz bardzo dobrze – dobra zagrywka, kilka obron, dobre wybloki, myślę że niezły atak. W drugiej partii zrobiło się trochę nerwowo. Trzeci set był już pod naszą kontrolą od początku do końca. Zrobiliśmy pierwszy krok do awansu do mistrzostw świata.

Gregor Hribar (trener reprezentacji Słowenii): – Nie mieliśmy żadnych szans w pierwszym i trzecim secie, w obu Polacy prowadzili wysoko od samego początku, a my nie mogliśmy ich dogonić. Swoją szansę mieliśmy w drugim secie, kiedy przy stanie po 20 gra była wyrównana. Nie serwowaliśmy dzisiaj tak, jak się spodziewałem, jak potrafimy. Na czwartkowej konferencji mówiłem, że jeśli będziemy dobrze serwować, to nawiążemy walkę z Polakami, jeśli nie – to tej walki nie będzie. Dzisiaj to się nie udało.

Gratuluję zespołowi polskiemu zwycięstwa. Myślę że ma duże szanse, żeby zająć w tym turnieju pierwsze miejsce.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – Jestem zadowolony z wyniku dzisiejszego spotkania. Nie popełnialiśmy błędów, może w wyjątkiem drugiego seta, podczas którego straciliśmy koncentrację. Dobrze że wygraliśmy ten mecz, bo przegrana mogłaby nas dużo kosztować.