Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. I: Zwycięstwa Tajlandii i Rosji

WGP, gr. I: Zwycięstwa Tajlandii i Rosji

fot. archiwum

Siatkarki Tajlandii pokonały w pierwszym meczu grupy I World Grand Prix 3:0 Portoryko. W o wiele ciekawszym drugim spotkaniu Rosjanki pewnie pokonały 3:1 siatkarki Stanów Zjednoczonych i są coraz bliższe udziału w turnieju finałowym.

W spotkaniu inaugurującym turniej Tajki podejmowały Portoryko. Obie ekipy przed tym meczem zajmowały pozycje w dolnej części tabeli. Oba zespoły również nie należą do walczących o awans do turnieju finałowego. Mimo dwóch zespołów z dołu tabeli mecz zapowiadał się emocjonująco. Tak Tajki, jak i Portorykanki potrafiły już pokazać w rozgrywkach, że nie należy ich lekceważyć. Azjatki potrafiły pokonać w Kielcach Polskę i Japonię, natomiast wyższość zawodniczek z Ameryki Środkowej musiały uznać Rosjanki. Mimo ciekawie zapowiadającego się pojedynku, gospodynie wygrały z Portoryko 3:0. Jednak wynik nie odzwierciedla sytuacji na parkiecie. Pierwsze dwie partie Wilavan Apinyapong i spółka wygrały dopiero po grze na przewagi. Dopiero trzeci set był jednostronnym widowiskiem i Tajki wygrały go 25:13. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Aurea Cruz , siatkarka Portoryko, która zdobyła 14 punktów. W drużynie zwycięskiej po 13 punktów uzyskały Apinyapong, Pleumjit Thinkaow oraz Onuma Sittarak.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna Tajlandii awansowała na 7. miejsce w grupie, mając tyle samo punktów, co zespół na 6. miejscu – Japonia. Tym samym dość nieoczekiwanie Tajki włączyły się do walki o awans do finałowego turnieju World Grand Prix.

Tajlandia- Portoryko 3:0
(27:25, 30:28, 25:13)Składy zespołów:

Tajlandia: Thinkaow (13), Sittirak (13), Apinyapong (13), Hyapha (5), Tomkom (3), Kanthong (11), Buakaew (libero) oraz Khanan i Chaisri

Portoryko: Mojica (2), Alvarez (9), Rosa (1), Cruz A. (14), Oquendo (6), Ocasio S. (9), Seilhamer (libero) oraz Encarnaci¢n (1), Cruz E., Ocasio K. (7) i Santos


W drugim spotkaniu turnieju w Bangkoku Rosja pokonała Stany Zjednoczone 3:1. Rosjanki dobrze rozpoczęły spotkanie. Amerykanki popełniały sporo błędów, a i gra na bloku była wyraźnie atutem zespołu z Europy. Pierwszy set padł łupem Sbornej 25:21. Druga partia była już bardziej wyrównana. Amerykanki dobrze odpowiadały w ataku na silne uderzenia rywalek i dzięki temu potrafiły prowadzić wyrównaną grę. W efekcie doszło do rywalizacji na przewagi, gdzie znów lepsze okazały się Rosjanki, wygrywając 26:24. W trzeciej odsłonie drużyny jakby zamieniły się rolami. To Amerykanki zaczęły bardzo dobrze grać i kontrolowały przebieg tej partii, zwyciężając ostatecznie 25:19. Czwarty set to jednak popis Sbornej i wyraźne zwycięstwo w tej odsłonie 25:17 oraz w całym meczu 3:1. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Ekaterina Gamova , która zdobyła 23 punkty. Najwięcej punktów dla Amerykanek zdobyła kapitan zespołu – Nancy Metcalf –  19 „oczek".

Rosjanki po tym spotkaniu zajmują 5. miejsce w grupie, ale tylko punkt dzieli je od wypadnięcia z pierwszej szóstki gwarantującej awans do turnieju głównego. Amerykanki mimo dopiero 9. pozycji tracą tylko punkt do 6. miejsca i liczą się jeszcze w walce o awans.

USA – Rosja 1:3
(21:25, 24:26, 25:19, 17:25)

Składy zespołów:

USA: Crimes (10), Richards (3), Larson (8), Metcalf (19), Thompson (1), Akinradewo (18), Sykora (libero) oraz Fawcett (1), Paolini (1), McGinnis, Davis (1) i Barboza (5)

Rosja: Makarowa (14), Murtazajewa (10), Sedowa (5), Gamowa (23), Szeszenina, Koszielewa (21), Kabeszowa (libero) oraz Borodakowa, Żadan, Fatiejewa (6) i Starodubowa

Zobacz również:
Wyniki i tabela World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved