Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > WGP: Fatalna porażka Polek

WGP: Fatalna porażka Polek

x - [stare] Polska (K)

W zakończonym niedawno meczu w ramach World Grand Prix reprezentacja Polski kobiet rozegrała bardzo słabe spotkanie i ostatecznie przegrała z Holandią 0:3. Już jutro Polki rozegrają kolejny mecz, tym razem z Chinami.

Kolejny weekend z cyklu Grand Prix, tym razem rozgrywany w Hongkongu rozpoczął się nie najlepiej dla naszych siatkarek. Ponownie uległy reprezentacji Holandii 3:0.

Niestety złe przyjęcie w naszym zespole spowodowało, że już przy stanie 1:5 trener Jerzy Matlak zmuszony był poprosić o czas. Nie dało to raczej większych efektów, gdyż na pierwszej przerwie technicznej Polki przegrywały 3:8. Holenderki rozbijały naszą obronę, a Kim Staelens skutecznie rozrzucała Polski blok. Kiedy 14:6 prowadziły „pomarańczowe" trener naszej reprezentacji dokonał zmiany na pozycji środkowej i za Dorotę Pykosz weszła Lena Dziękiewicz. Niestety na kolejną przerwę techniczną Polki zeszły z boiska przegrywając aż dziewięcioma punktami! Bardzo dobrze spisywała się środkowa Holandii –Visser , która kończyła większość ataków i skutecznie trzymała Polki w bloku. Przy stanie 23:14 dla Holandii za Izabelę Bełcik weszła na boisko Milena Sadurek . Złe rozegranie i brak komunikacji w naszym zespole spowodowało iż pierwszą odsłonę spotkania Polki zakończyły przegraną 17:25.

Na początku drugiego seta rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej po efektownym ataku Barańskiej , Polki zeszły z boiska z prowadzeniem 8:7. Jednak w drugiej fazie seta to Holenderki były górą i swoją świetną grą zmuszały nasze reprezentantki do popełniania błędów. Na drugiej przerwie technicznej nasze przeciwniczki zeszły z boiska z czteropunktowym prowadzeniem (16:12). Pod koniec drugiej fazy seta w Polskim zespole pojawiła się Woźniakowska za Jagieło (20:12) oraz chwilę później (22:15) Katarzynę Gajgał zmieniła Dorota Pykosz. Brak przyjęcia i asekuracji w naszej reprezentacji spowodował iż jeszcze przy stanie 16:24 trener Matlak poprosił o czas. Niestety seta zakończyła Anna Barańska uderzając w taśmę (25:17). Po drugiej odsłonie spotkania Holandia prowadziła już 2:0.

Trzeci set to popisowa gra Holenderek, szczególnie Manon Flier na zagrywce. Trener naszych siatkarek bardzo szybko zareagował prosząc o czas przy stanie 4:0 dla Holandii. Kiedy Polki odrobiły trochę straty (6:11) za Joannę Kaczor weszła do drugiej linii Iza Bełcik, a do pierwszej Berenika Okuniewska . Zmiana ta nie trwała długo, bo już przy stanie 10:13 były zmiany powrotne. Na drugą przerwę techniczną po punktowym serwisie Flier Holandia zeszła z prowadzeniem 16:11. Zespół Holandii już spokojnie zmierzał do zakończenia tego pojedynku. Trener Holenderski wprowadził zmiany: za Kim Staelens weszła Wismeijers, za Grothues Stam , a za Wensink de Kruijf . Jeszcze przy stanie 13:23 trener Jerzy Matlak poprosił o czas, aby uspokoić swoje siatkarki i zmotywować do jeszcze kilku dobrych akcji. Holenderki były w tym meczu jednak wyraźnie lepsze i to one wygrały to spotkanie bez straty seta.

Polska – Holandia 0:3
(17:25, 17:25, 13:25)

Składy drużyn:
Polska: Pykosz (1), Bełcik, Barańska (11), Gajgał (4), Jagieło (7), Kaczor (12), Maj (libero) oraz Woźniakowska, Sadurek, Dziękiewicz (3) i Okuniewska

Holandia : Kim Staelens (5), Chaine Staelens (11), Grothues (5), Wensink (12), Visser (7), Flier (13), van Tienen (libero) oraz Wismeijer, De Kruijf (1) i Stam (1)