Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-23: Urban/Wiatr i Kądzioła/Szałankiewicz wychodzą z grupy

ME U-23: Urban/Wiatr i Kądzioła/Szałankiewicz wychodzą z grupy

Karolina Sowala, Monika Brzostek, Katarzyna Urban, Joanna Wiatr

Rozegrane zostały już wszystkie zaplanowane na dziś „polskie" grupowe mecze. W pierwszym Katarzyna Urban i Joanna Wiatr pokonały Izraelki, a w drugim Sowała/Brzostek nie dały rady Słowenkom. Bez straty seta przez grupę przebrnęli Kądzioła i Szałankiewicz.

W grupie A drugą porażkę zanotowały Monika Brzostek i Karolina Sowała . Nasze rodaczki dość jednoznacznie przegrały z reprezentującymi Słowenię siostrami Fabjan do 13 i 15. Mecz potrwał 32 minuty. Najprawdopodobniej jest to koniec przygody Moniki i Karoliny z mistrzostwami. Mają jeszcze szanse wyjść z trzeciego miejsca, jednak zależne jest to od meczów w pozostałych grupach.

Fabjan/Fabjan – Brzostek/Sowała 2:0
(21:13, 21:15)

Natomiast Katarzyna Urban i Joanna Wiatr rozegrały doskonałe spotkanie z reprezentantkami Izraela Gepstein/Mohar . W obu setach nasze siatkarki pozwoliły przeciwniczkom ugrać zaledwie 19 punktów. Dzięki tej wygranej Kasia i Asia wyjdą z grupy z drugiego miejsca.

Urban/Wiatr – Gepstein/Mohar 2:0
(21:13, 21:6)

Pojedynek z teoretycznie najmocniejszym przeciwnikiem w grupie nie sprawił jednak Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi problemów. Nasi reprezentanci bez większych kłopotów wygrali ze Szwajcarami Chevailer/Sutter 2:0 i zagrają w kolejnej fazie turnieju.

Kądzioła/Szałankiewicz – Chevalier/Sutter 2:0
(21:19, 21:11)