Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-23: Polacy dominują w Rosji

ME U-23: Polacy dominują w Rosji

x - [stare] World Tour: Szałankiewicz, Emanuel, Kądzioła, Ricardo Santos

Rozstawieni z numerem 2. Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła jak na razie idą jak burza w odbywających się w Yantarniy młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 23. Troszeczkę słabiej idzie naszym kobietom, które przegrały po jednym meczu w grupie.

W swoim pierwszym meczu reprezentanci Polski podejmowali Niemców, Köhler/Rohde . Nasi zachodni sąsiedzi nie sprawili popularnym „Kądziowi " i „Szałanowi " większych problemów. Jedyna polska para wśród mężczyzn wygrała do 13 i 17.

Kądzioła/Szałankiewicz – Köhler/Rohde 2:0
(21:13, 21:17)

Jeszcze mniej problemów sprawili naszym siatkarzom Cypryjczycy – Hadjidamianou/Georgiou . W zaledwie 32 minuty Kądzioła i Szałankiewicz rozprawili się z zawodnikami z południa Europy oddając im tylko 24 punkty.

Kądzioła/Szałankiewicz – Hadjidamianou/Georgiou 2:0
(21:14, 21:10)

Troszeczkę gorzej swój występ w turnieju rozpoczęły panie. Obie nasze eksportowe pary przegrały pierwsze mecze. Karolina Sowała i Monika Brzostek nie sprostały turniejowej „jedynce" – Czeszkom Kolocovej i Slukovej . Po tie – breaku ostatecznie przegrały 2:1.

Kolocova/Slukova – Brzostek/Sowała 2:1
(21:16, 15:21, 15:10)

„Kaja" i „Monia" pokazały jednak co potrafią w drugim meczu, w którym podejmowały Rumunki Buz/Calinciuc . W zaledwie 25 minut zdeklasowały swoje rywalki wygrywając w obu setach do 13.

Buz/Calinciuc – Brzostek/Sowała 0:2
(13:21, 13:21)

Druga nasza żeńska para na mistrzostwach w pierwszym meczu grupy C po bardzo wyrównanym pojedynku uległa Niemkom Büthe/Großner.. O losie obu setów zadecydowało zaledwie kilka akcji, co doskonale odwzorował wynik – Polki przegrały do 17 i 19.

Urban/Wiatr – Büthe/Großner 0:2
(17:21, 19:21)

Zdeterminowane zawodniczki aby pozostać w walce o wyjście z grupy musialy wygrać kolejny swój mecz. I tak też się stało – bezradne Czeszki nie miały nic do powiedzenia. Polki rozprawiły się z nimi w równe pół godziny.

Urban/Wiatr – Rehackova/Vorlova 2:0
(21:12, 21:17)

Jutro nasi reprezentanci zagrają kolejne mecze. Pierwsze na boisko wyjdą Katarzyna Urban i Joanna Wiatr , które o 9.30 podejmą rozstawione z numerem 9. reprezentantki Izraela Gepstein/Mohar. O 10.20 na piasku zobaczymy Monikę Brzostek i Karolinę Sowałę w pojedynku ze słoweńskimi siostrami Fabjan . Kądzioła i Szałankiewicz swój mecz rozegrają o 12.50, a ich rywalami będą Szwajcarzy Chevalier/Sutter .