Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wenezuela z biletem do Włoch

Kwal. do MŚ 2010: Wenezuela z biletem do Włoch

x - [stare] Mistrzostwa świata (M) 2010

W nocy z środy na czwartek polskiego czasu zakończył się turniej kwalifikacyjny w Wenezueli. Na Mistrzostwa Świata 2010 pojadą gospodarze. Podczas ostatniego dnia rywalizacji podopieczni trenera Jose Gutierreza pokonali reprezentację Urugwaju bez straty seta.

Zespoły Paragwaju i Ekwadoru już po dwóch dniach rywalizacji wiedziały, że na awans do MŚ nie mają żadnych szans. Mimo to rozegrały między sobą wyrównany pojedynek. Jedynie w pierwszej partii Paragwajczycy zdołali szybko wyjść na kilkupunktową przewagę i zwyciężyć wysoko 25:16. W kolejnych partiach Ekwadorczycy znaleźli swój rytm gry i zaczęli prowadzić z przeciwnikami wyrównaną walkę. Mimo to przegrali także w secie drugim i dopiero w secie trzecim odnieśli zwycięstwo minimalną z możliwych różnicą punktów. Czwarta partia – a tym samym mecz – padła łupem Paragwajczyków.

Paragwaj – Ekwador 3:1
(25:16, 25:22, 23:25, 25:23)

Wenezuelczycy byli pewni awansu już po dwóch dniach turniejowych zmagań. Nie zamierzali jednak odpuszczać swoim ostatnim rywalom i pokonali Urugwajczyków bez straty seta. W każdej z partii podopieczni Jose Gutierreza szybko zdobywali wysokie prowadzenie i wygrywali bez żadnych problemów. Najlepszym zawodnikiem Wenezueli był Luis Diaz, który zdobył 16 punktów.

Urugwaj – Wenezuela 0:3
(15:25, 16:25, 16:25)