Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czeskie siatkarki w Szczyrbskim Jeziorze

Czeskie siatkarki w Szczyrbskim Jeziorze

fot. archiwum

Górskie tereny w Wysokich Tatrach, marszobiegi oraz siłownia - takie są główne zajęcia Czeszek przed ME. Trenerce Tani Krempasce pomagają Michal Pogany - specjalista od przygotowania kondycyjnego oraz była mistrzyni świata w trójskoku Sarka Kasparkova.

Na obozie jest piętnaście zawodniczek. Do dwunastoosobowej reprezentacji, która we Włoszech w lipcu wywalczyła awans do mistrzostw świata w 2010 roku dołączyły Michaela Hasalikova, Jana Senkova, Michaela Jelinkova i Monika Kucerova. Kadrę po krótkim pobycie na treningach opuściła z powodu zdrowotnych dolegliwości Lucie Muehlsteinova.Na zgrupowaniu będziemy pracować nad kondycją, wytrzymałością oraz siłą – powiedziała trener Krempaska. Chwali ona bardzo warunki przygotowań jakie ma kadra w Szczyrbskim Jeziorze. W czwartek zawodniczki czeka długa wysokogórska wyprawa.

Tatrzańska część przygotowań zakończy się w piątek i od poniedziałku zajęcia będą kontynuowane w Brnie. Do ćwiczeń nad kondycją dodane zostaną treningi z piłką. Następnie kadra Czech będzie trenować w Opavie, gdzie rozegra dwa spotkania z Francją oraz kolejne z Białorusią. Przed odjazdem do Polski ekipa Hani Krempaskiej weźmie udział w turnieju we Francji. W ME Czechy grać będą w grupie D w Katowicach. Od 25 do 27 września zmierzą się ze Słowacją, Serbią i Azerbejdżanem.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved