Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Rosyjscy kadeci górą w Krośnie

Rosyjscy kadeci górą w Krośnie

Polska Siatkówka - logo

W Krośnie reprezentacja kadetów podejmowała rówieśników z Rosji. Spotkanie było elementem przygotowań do zbliżających się MŚ kadetów. Trenerzy przed spotkaniem umówili się na rozegranie pięciu setów. Sparing zakończył się wynikiem 4:1 dla gości.

Sparing w Krośnie był już trzecim spotkaniem kadetów Rosji i Polski w okresie przygotowawczym – w piątek w Jedliczu Polacy pokonali Rosjan 4:1, natomiast w sobotę podopieczni Grzegorza Rysia wygrali 3:2 w Biłgoraju.

Pierwszy set rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Dobra gra Rosjan w bloku, a także świetna postawa Filippova w ataku sprawiły, że zdołali oni odskoczyć na trzypunktową przewagę(10:13). Polacy popełniali dużo błędów własnych, co dobrze wykorzystali rywale, którzy stopniowo powiększali prowadzenie (19:12). W końcówce nasi kadeci starali się jeszcze odrobić straty – z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Miłosz Hebda oraz Adrian Buchowski. Rosjanie „dowieźli" jednak prowadzenie do samego końca i zwyciężyli pewnie pierwszego seta 25:18.

W drugiej partii w pierwszej szóstce wystąpił Kamil Długosz, który zmienił Jakuba Peszko. Set rozpoczął się od przysłowiowej gry „punkt za punkt". Na pierwszej przerwie technicznie na tablicy widniała minimalna przewaga przyjezdnych (8:7). Kolejne akcje nie należały do zbyt udanych w wykonaniu naszych siatkarzy – w ataku pomylił się Piotr Hain i Buchowski. Przy stanie 8:11 o czas poprosił trener Grzegorz Ryś. Rosjanie po krótkiej przerwie, nie zamierzali odpuszczać, a wręcz przeciwnie – poszli za ciosem. Dobra gra Filippova na bloku i Kulikova w ataku pozwoliła im wyjść na siedmiopunktowe prowadzenie (19:12). Polacy nie zamierzali jednak tanio sprzedawać skóry – skutecznie atakowali Długosz i Buchowski, których w bloku wspomagał Dawid Dryja. Seta zakończył atakiem Nilushin (25:21).

Trzecia odsłona sparingu przebiegała bardzo podobnie jak dwie poprzednie. Wyrównany początek, w którym można było zauważyć dość dużo błędów z obu stron siatki. Momentem przełomowym okazał się atak Shachilara. W następnej akcji w ataku pomylił się Hebda, dzięki czemu Rosjanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:15). Polacy zdołali jednak odrobić straty, wykorzystując błędy przeciwników i doprowadzić do remisu (20:20) – o czas poprosił trener kadetów z Rosji. Przerwa bardzo dobrze wpłynęła na gości. Końcówka seta należała zdecydowanie do nich. Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem naszych rywali 25:20.

Po pierwszych trzech odsłonach wiadomo było, że cały mecz wygrają Rosjanie, jednak nasi kadeci nie zamierzali przez to odpuszczać. Dobry atak Kalemby oraz blok Dryji na Kulikovie pozwolił podopiecznym Grzegorza Rysia uzyskać dwa „oczka" przewagi nad rywalami (17:15). Niestety Polacy dali ponieść się nerwom, co bardzo pewnie wykorzystali Rosjanie. Filippov zapisał na swoim koncie dwa świetne bloki, zatrzymując najpierw Długosza, a w kolejnej akcji Buchowskiego. Zespołem, który w końcówce popełnił mniejszą ilość błędów po raz kolejny okazali się Rosjanie, którzy wygrali czwartego seta 25:22.

Piąta partia rozpoczęła się od bardzo dobrej gry zawodników Grzegorza Rysia, którzy szybko wyszli na kilkupunktową przewagę. Niestety w sparingu nie obyło się bez kontuzji. W trakcie akcji przy stanie 7:5 urazu nabawił się środkowy gości – Filippov. Końcówka spotkania należała do Polaków, którzy pewnie dowieźli prowadzenie do końca. Mecz atakiem z lewego skrzydła zakończył Buchowski (15:10).

Polska – Rosja 1:4

(18:25, 21:25, 20:25, 22:25, 15:10)

Składy drużyn:
Polska: Kaczmarek, Szczurek, Dryja, Buchowski, Hebda, Peszko, Hain oraz Długosz, Piotrowski, Gonciarz, Kalemba
Rosja: Filippov, Kindinov, Golenkov, Shachilar, Nilushin, Kulikov, Plakhov oraz Lotkov, Ostrakhors, Stulenkov