Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Duety rodzinne rywalizowały w Wiecanowie

Duety rodzinne rywalizowały w Wiecanowie

plażówka kobiet 2

Aż 12 duetów siatkarzy, siatkarek i par mieszanych wzięło udział w Turnieju Rodzinnym w ramach Grand Prix Fala 2009, który rozegrany został wczoraj na plaży w Wiecanowie k. Mogilna. Zwyciężyli ojciec i syn - Maciej i Paweł Stysiałowie.

W finale turnieju o Puchar Burmistrza Mogilna, rozegranego systemem brazylijskim, Stysiałowie pokonali 21:12 braci Macieja i Dariusza Reszelewskich. W spotkaniu o III miejsce Bartłomiej Rusiecki i Mikołaj Zebel (kuzyni) wygrali 21:9 z rodzeństwem – Mariką Kingą i Patrykiem Szambelan.

W zawodach, które sędziowali Tadeusz i Piotr Malczewscy, wzięli udział sami organizatorzy. Para rodziny Malczewskich okazała się jednak gościnna dla innych uczestników imprezy i przegrywając dwa pojedynki, uplasowała się na 9. miejscu.

Na plaży w Wiecanowie nie zabrakło również byłych i obecnych siatkarek mogileńskiego Sokoła. Na 7. miejscu turniej ukończyły siostry – Monika Jamrych i Joanna Pawłowska, na 5. pozycji uplasowała się Kinga Jędrzejewska w parze z tatą – Bohdanem, a na 4. miejscu znalazła się wspomniana już Marika Kinga Szambelan z bratem Patrykiem.

Jacek Brożek / Maciej Brożek

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, najlepsze pary również dyplomy, a wszyscy uczestnicy Turnieju Rodzinnego tradycyjnie już mogli skosztować tortu ufundowanego przez organizatorów.