Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite w Vaduz: Köhler/Rohde ze złotem

CEV Satellite w Vaduz: Köhler/Rohde ze złotem

plażówka mężczyzn

W Liechtensteinie zakończył się męski turniej z cyklu CEV Satellite. Złoty medal zdobyli Niemcy - Köhler i Rohde, którzy w spotkaniu finałowym pokonali w trzech setach duet ze Szwajcarii - Weingart/Prawdzic. Brąz przypadł Holendrom Brouwerowi i Varenhorstowi.

W spotkaniu o złoty medal Köhler i Rohde w pierwszym secie ponieśli porażkę, jednak rewelacyjnie powrócili w drugiej partii. Po zaciętej walce na przewagi zwyciężyli 23:21. W tie-breaku para niemiecka zdołała wyjść na kilkupunktowe prowadzenie i wygrała 15:11.

Köhler/Rohde – Weingart/Prawdzic 2:1
(20:22, 23:21, 15:11)

W spotkaniu o brązowy medal doszło do pojedynku pomiędzy parami z Holandii. Brouwer i Varenhorst walczyli w tym turnieju od udziału w wewnętrznych kwalifikacjach. Ich udział w finale był zaskoczeniem dla wielu rywali. Dodatkowo był to pierwszy turniej tej pary w rozgrywkach seniorskich.

Brouwer/Varenhorst – Daalmeijer/van den Outenaar 2:1
(21:17, 17:21, 15:11)

źródło: cev.lu, inf. własna