Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Benjamin/Pedro zwyciężają w Starych Jabłonkach

World Tour: Benjamin/Pedro zwyciężają w Starych Jabłonkach

x - [stare] Swatch FIVB Mazury Open 2009

Brazylijski duet Benjamin/Pedro okazał się najlepszy w turnieju męskim Swatch FIVB World Tour rozgrywanym w Starych Jabłonkach. Gracze z Ameryki Południowej pokonali w finale aktualnych mistrzów świata Niemców Brinks/Reckermanna 2:0.

Początek pierwszego seta ułożył się po myśli pary Benjamin/Pedro, którzy za sprawą dobrej zagrywki Benjamina prowadzili już 4:1. Później jednak sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Reckermann , który posłał n stronę rywali kilka punktowych zagrywek (5:5). Wydawało się, że naszym zachodnim sąsiadom w tym secie już nikt nie zagrozi, bowiem po bardzo dobrym fragmencie gry wyszli na prowadzenie 13:11 (zagrywka Reckermanna). Nic jednak bardziej mylnego, bowiem zawodnicy z kraju kawy wzięli się za odrabianie strat. Wyszło im to na dobre, ponieważ nie dość, ze doprowadzili do remisu po czternaście, to jeszcze w końcówce tej partii postawili kropkę nad i. Najpierw znakomitą akcją popisał się Benjamin (22:21 dla Brazylii), a później swoje trzy grosze dołożył Pedro, który wyprowadził znakomita kontrę, i to „Kanarkowi" mogli się cieszyc ze zwycięstwa 23:21.

Zacięta rywalizacja w drugiej partii trwała do stanu 8:7 dla Canarinhos. Następnie przejęli oni w sposób bardzo zdecydowany inicjatywę, w dalszej fazie. W ataku zaczęli mylić się Niemcy, którym wyraźnie gra nie kleiła się. Znakomicie w ataku, jak i obronie spisywał się doświadczony Benjamin, po którego kontrze duet brazylijski prowadził już 16:12. Nic już w tej odsłonie się nie zmieniło i to gracze z Brazylii mogli się cieszyc z końcowego triumfu, wygrywając tego seta do 16 i całe spotkanie 2:0.

Benjamin/Pedro – Brink/Reckermann 2:0
(23:21, 21:16)

Po meczu powiedzieli:

Jonas Reckermann:W pierwszym secie było blisko, o przegranej zadecydowało tylko kilka akcji. W drugim Brazylijczycy zagrali znacznie lepiej i ta przewaga była większa. Generalnie bardzo lubię tutaj grać. Jest tu genialna atmosfera, zawsze tysiące kibiców. Turniej był rozgrywany na bardzo wysokim poziomie Była to dla mnie wielka przyjemność grać tutaj po raz kolejny.

Pedro Salgado:Grałem w Polsce podczas Mistrzostw Świata U-21 w Mysłowicach. Bardzo lubię grać w Polsce. Mam tu wiele serdecznych przyjaciół. Tym bardziej się cieszę, bo był to mój pierwszy wygrany World Tour w Starych Jabłonkach. Pierwszy set w wykonaniu Niemców był lepszy. W drugim już kontrolowaliśmy sytuację wychodząc na większą przewagę. Stare Jabłonki zawsze będę dobrze wspominał i chętnie tutaj wracał.

*wysłuchał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Harrera/Gavira .

Już pierwsza partia tego spotkania zapowiadała bardzo dużo emocji. To para z kraju kawy była bliższa zwycięstwa. Jednak piłki setowej przy stanie 20:19 nie wykorzystał 35 – letni Harley , który został zablokowany. Wszystko rozstrzygnął się w grze na przewagi. Tu lepsi jednak okazali się ponownie „Kanarkowi", którzy za sprawą skutecznej kontry wcześniej wspomnianego Harleya wygrali tę odsłonę pojedynku 24:22.

W kolejnej fazie meczu do głosu doszli zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. To punkt zdobyty przy stanie 15:14, po wspaniałej kontrze duetu z Hiszpanii dodał im wiatru w żagle i w następnych akcjach to oni wiedli prym (17:14). Co prawda Brazylijczykom udało się jeszcze dojść swojego rywala (17:16), ale ostatnie słowo w tej partii należało do dwójki Herrera/Gavira , którzy wygrali ją 21:18.

Tie-break przyniósł bardzo dużo emocji. Wyrównana walka toczyła się praktycznie przez całą fazę tego seta. Żadnemu z teamów nie udawało się odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali jednak Hiszpanie, którym zwycięstwo dał Herrera po jednej z kontr. Duet Herrera/Gavira wygrał tę partię 17:15 i cały mecz 2:1.

Herrera/Gavira – Alison/Harley 2:1
(22:24, 21:18, 17:15)

*Autorem obu relacji jest Michał Malinowski (Strefa Siatkówki)

Warto wspomnieć, że ostatni dzień turnieju w Starych Jabłonkach otworzył mecz pokazowy siatkarzy AZS Olsztyn i piłkarzy ręcznych Travelandu-Społem Olsztyn. Zawodnicy obu drużyn wspólnie z kibicami przez dwadzieścia minut wyśmienicie bawili się na korcie głównym. – W tym roku jest naprawdę fajnie. Wydaje się, że jest jeszcze lepiej, niż poprzednio. Jest to jedna z nielicznych imprez cyklicznych w naszym regionie o tak dużej randze sportowej, więc z wielką chęcią wielu ludzi tu przyjeżdża. Tym bardziej, że z każdym rokiem jest coraz lepiej, pod względem organizacyjnym, jak i pod względem występów naszych siatkarzy – mówili zadowoleni kibice z Olsztyna. Wśród innych atrakcji znalazł się również mecz VIP-y kontra Gwiazdy, w którym udział wzięli m.in. Michał RuciakPrzemysław Saleta , Karol Okrasa i Starosta Powiatu Ostródzkiego Włodzimierz Brodiuk . Licznie zebrana nad jeziorem Szeląg Mały publiczność mogła również usłyszeć na żywo Marka Trandę .

źródło: inf. prasowa, inf. własna