Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E: Tie-break na zakończenie turnieju w Makao

WGP, gr. E: Tie-break na zakończenie turnieju w Makao

World Grand Prix

Dobiegł końca turniej eliminacyjny World Grand Prix w Makao. Na zakończenie ostatniego dnia rywalizacji doszło do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Barazylią i Chinami. Po pięciosetowej walce lepsze okazały się zawodniczki Canarinhos.

Gospodynie zaczęły mecz od skutecznej zagrywki, dzięki czemu na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3 nad zawodniczkami z Ameryki Południowej. Ponadto dobrymi atakami popisała się atakująca Chin Yimei Wang , jednak później Brazylijki narzuciły swój styl gry i na drugiej przerwie technicznej zeszły z boiska z trzypunktowym prowadzeniem (16:13). Każdy punkt siatkarki zarówno z Chin, jak i z Brazylii zdobywały ciężką pracą w obronie i na siatce. Jednak mistrzynie olimpijskie nie dały sobie odebrać prowadzenia, a tę odsłonę spotkania zakończyły efektownym atakiem Fabiany i ostatecznie wygrały 25:21.

Drugi set przebiegał podobnie do pierwszego z tym, że już od początku zawodniczki Canarinhos zaostrzyły swoją zagrywkę, w skutek czego Chinki popełniały sporo błędów w przyjęciu. Bardzo dobrze zaprezentowała się  rozgrywająca Dani Lins . Jej mądre wystawy dały spory komfort atakującym i spowodowały, że na drugiej przerwie technicznej Brazylijki prowadziły aż 16:11. W obronie ciężko "Pracowały" libero zarówno jednej jak i drugiej drużyny: Zhang Xian oraz Fabi . Ostatecznie drugiego seta  kiwką zakończyła Lins (25:20).

W trzeciej partii już na początku przy stanie 6:3 dla Brazylii czas wziął szkoleniowiec Chin, co przyniosło efekty w późniejszej odsłonie spotkania i Azjatki objęły prowadzenie 12:10. W międzyczasie chiński trener dokonał zmiany na pozycji atakującej. Za Yimei Wang , która miała słabą skuteczność w ataku pojawiła się Juan Li , która świetnie sobie poradziła. Nieco później Azjatki przytrzymały Brazylijki blokiem i uzyskały nad nimi przewagę 18:14, wtedy czas wziął Ze Roberto . Chinki grały szybką piłkę, co dało im wygraną trzeciego seta 25:19.

Czwarty partia była dość wyrównana. Oba zespoły popełniały sporo błędów, jednak na pierwszą przerwę techniczną to Chinki zeszły z boiska z prowadzeniem 8:7. Dalsza odsłona tego pojedynku była podobna. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, ale znowu 16:15 prowadziły gospodynie. Przy stanie 18:15 czas wziął szkoleniowiec Brazylii, a chwilę później dokonał zmian na boisku. Sassa zastąpiła Natalie , a Ana Tiemi i JoyceSheilę i Dani Lins . Jednak te zmiany na niewiele się zdały, bo dobra zagrywka Chinek spowodowała wygraną tego seta 25:22, a w całym rozrachunku było 2:2, więc kibice mogli oglądać tie-break.

Początek piątego seta to koncertowa gra Chinek, które przy zmianie stron prowadziły aż czterema punktami! (8:4). Od razu o czas poprosił Ze Roberto , aby uspokoić swoje siatkarki.  Przerwa przyniosła zamierzony efekt, gdyż nieco później Brazylijki prowadziły już 13:11. W końcówce spotkania świetnymi zagrywkami popisała się Mari , a ponad dwugodzinną męczarnię zakończyła Sheila fenomenalnym atakiem ze skrzydła (15:12).

Chiny – Brazylia 2:3
(21:25, 20:25, 25:19, 25:22, 12:15)

Brazylia: Lins (7), Mari (14), Fabiana (13), Sheilla (24), Natalia (9), Thaisa (16), Fabi (L) oraz Takagui, Gattaz, Gonzaga (2), Silva
Chiny: Li Juan (7), Xue Ming (19), Ma Yunwen (11), Chu Jinling (1), Wang Yimei (9), Wei Qiuyue (3), Zhang Xian (L) oraz Hui Ruoqi (17), Yin Na (10), Wang Qian