Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E: Tie-break na zakończenie turnieju w Makao

WGP, gr. E: Tie-break na zakończenie turnieju w Makao

fot. archiwum

Dobiegł końca turniej eliminacyjny World Grand Prix w Makao. Na zakończenie ostatniego dnia rywalizacji doszło do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Barazylią i Chinami. Po pięciosetowej walce lepsze okazały się zawodniczki Canarinhos.

Gospodynie zaczęły mecz od skutecznej zagrywki, dzięki czemu na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3 nad zawodniczkami z Ameryki Południowej. Ponadto dobrymi atakami popisała się atakująca Chin Yimei Wang , jednak później Brazylijki narzuciły swój styl gry i na drugiej przerwie technicznej zeszły z boiska z trzypunktowym prowadzeniem (16:13). Każdy punkt siatkarki zarówno z Chin, jak i z Brazylii zdobywały ciężką pracą w obronie i na siatce. Jednak mistrzynie olimpijskie nie dały sobie odebrać prowadzenia, a tę odsłonę spotkania zakończyły efektownym atakiem Fabiany i ostatecznie wygrały 25:21.

Drugi set przebiegał podobnie do pierwszego z tym, że już od początku zawodniczki Canarinhos zaostrzyły swoją zagrywkę, w skutek czego Chinki popełniały sporo błędów w przyjęciu. Bardzo dobrze zaprezentowała się  rozgrywająca Dani Lins . Jej mądre wystawy dały spory komfort atakującym i spowodowały, że na drugiej przerwie technicznej Brazylijki prowadziły aż 16:11. W obronie ciężko "Pracowały" libero zarówno jednej jak i drugiej drużyny: Zhang Xian oraz Fabi . Ostatecznie drugiego seta  kiwką zakończyła Lins (25:20).

W trzeciej partii już na początku przy stanie 6:3 dla Brazylii czas wziął szkoleniowiec Chin, co przyniosło efekty w późniejszej odsłonie spotkania i Azjatki objęły prowadzenie 12:10. W międzyczasie chiński trener dokonał zmiany na pozycji atakującej. Za Yimei Wang , która miała słabą skuteczność w ataku pojawiła się Juan Li , która świetnie sobie poradziła. Nieco później Azjatki przytrzymały Brazylijki blokiem i uzyskały nad nimi przewagę 18:14, wtedy czas wziął Ze Roberto . Chinki grały szybką piłkę, co dało im wygraną trzeciego seta 25:19.Czwarty partia była dość wyrównana. Oba zespoły popełniały sporo błędów, jednak na pierwszą przerwę techniczną to Chinki zeszły z boiska z prowadzeniem 8:7. Dalsza odsłona tego pojedynku była podobna. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, ale znowu 16:15 prowadziły gospodynie. Przy stanie 18:15 czas wziął szkoleniowiec Brazylii, a chwilę później dokonał zmian na boisku. Sassa zastąpiła Natalie , a Ana Tiemi i JoyceSheilę i Dani Lins . Jednak te zmiany na niewiele się zdały, bo dobra zagrywka Chinek spowodowała wygraną tego seta 25:22, a w całym rozrachunku było 2:2, więc kibice mogli oglądać tie-break.

Początek piątego seta to koncertowa gra Chinek, które przy zmianie stron prowadziły aż czterema punktami! (8:4). Od razu o czas poprosił Ze Roberto , aby uspokoić swoje siatkarki.  Przerwa przyniosła zamierzony efekt, gdyż nieco później Brazylijki prowadziły już 13:11. W końcówce spotkania świetnymi zagrywkami popisała się Mari , a ponad dwugodzinną męczarnię zakończyła Sheila fenomenalnym atakiem ze skrzydła (15:12).

Chiny – Brazylia 2:3
(21:25, 20:25, 25:19, 25:22, 12:15)

Składy zespołów:

Brazylia: Lins (7), Mari (14), Fabiana (13), Sheilla (24), Natalia (9), Thaisa (16), Fabi (L) oraz Takagui, Gattaz, Gonzaga (2), Silva
Chiny: Li Juan (7), Xue Ming (19), Ma Yunwen (11), Chu Jinling (1), Wang Yimei (9), Wei Qiuyue (3), Zhang Xian (L) oraz Hui Ruoqi (17), Yin Na (10), Wang Qian

Zobacz także:

Wyniki i tabela World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved