Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. D: Trzecie zwycięstwo Holenderek

WGP, gr. D: Trzecie zwycięstwo Holenderek

World Grand Prix

W rundzie eliminacyjnej World Grand Prix w grupie D dominowały Holenderki. W ostatnim spotkaniu Oranje pokonały bez straty seta zespół Dominikany. Tym samym jest to już drugi turniej wygrany przez ekipę Pomarańczowych.

Dla reprezentacji Holandii początek spotkania z drużyną Dominikany wcale nie był łatwy, gdyż rywalki skutecznie zatrzymywały ataki blokiem i bardzo trudno przychodziło „Oranje" zdobywanie kolejnych punktów. Jednak po drugiej przerwie technicznej zaczęła zawodzić komunikacja miedzy siatkarkami z Karaibów i seriami zaczęły popełniać błędy. Na rezultat takiego stanu rzeczy nie trzeba było długo czekać – Holenderki wykorzystały tę sytuację i wygrały pierwszego seta 25:19.

W drugiej partii na siatce brylowała Francien Huurman , jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w holenderskiej drużynie. Podopieczne Marcosa Kwieka nie potrafiły odpowiedzieć na skuteczną grę rywalek i przez większą część seta traciły do Holandii 8-9 punktów. Tak wysokiego prowadzenia Holenderki nie wypuściły z rąk i drugi set zakończył się wynikiem 25:15.

Na początku trzeciej partii dzięki poprawie kulejącego w poprzednim secie przyjęcia, Dominikanki znów zaczęły być groźne, popisując się skutecznymi atakami. Podopieczne Avitala Selingera szybko się zorientowały, że muszą coś w swojej grze zmienić, by zakończyć to spotkanie w trzech setach. Zaczęły więc grać bardziej kombinacyjnie, co w połączeniu z serią błędów popełnionych przez siatkarki z Dominikany po drugiej przerwie technicznej, dało Holenderkom wygraną w tej partii 25:18 i w całym meczu 3:0.

Holandia – Dominikana 3:0
(25:19, 25:15, 25:18)

Holandia: Staelens (6), Huurman (9), Blom (7), Flier (14), Visser (7), Stam (6) oraz van Tienen (libero), de Kruijf i Wensink
Dominikana: Vargas Valdez(7), Eve Mejia (8), Marte Frica, Cabral de la Cruz (10), Rodriguez Santos(6), De La Cruz (11) oraz Castillo (libero), Caso Sierra i Echenique