Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. D: Niemki lepsze od Amerykanek

WGP, gr. D: Niemki lepsze od Amerykanek

World Grand Prix

W ostatnim meczu gr. D Niemki pokonały zawodniczki Stanów Zjednoczonych bez straty seta. Najbardziej zacięty był trzeci set, który zakończył się grą na przewagi. Było to drugie zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadek w turnieju rozgrywanym w Tajpej.

Niemki rozpoczęły spotkanie z wysokiego C i od początku wypracowały sobie przewagę. Przez większą część seta wynosiła ona 3 punkty. Amerykanki nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na dobrą grę rywalek i pierwszy set zakończył się zwycięstwem podopiecznych Giovana Guidettiego 25:22.

W drugiej partii reprezentantki Niemiec przyspieszyły tempo gry, demolując wręcz Amerykanki swoim mocnymi serwisami. Podopieczne Hugh McCutcheona były wręcz bezradne, tylko z rzadka udawało im się skutecznie skończyć akcję. To spowodowało, że Niemki się nieco rozluźniły, co wykorzystały ich przeciwniczki odrabiając straty (11:12). Obie drużyny nie ustrzegły się w tym momencie błędów na zagrywce, co spowodowało, że emocje rosły z każdą sekundą gry. Kilka skutecznych ataków Christiane Fürst dało z powrotem prowadzenie niemieckiej drużynie. Amerykanki tej straty już nie odrobiły i przegrały tę partię 18:25.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych źle rozpoczęła trzeciego seta, jednak po raz kolejny pokazała swojego walecznego ducha. Od stanu 11:17 Amerykanki doprowadziły do remisu 20:20 i od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt, swoiste przeciąganie liny, które mógł wygrać tylko ten, kto miał mocniejsze nerwy. Młode podopieczne Hugh McCutcheona nie były w stanie wytrzymać długo tej presji i utrzymać koncentracji do samego końca, co bezlitośnie wykorzystały Niemki. Mocny atak Heike Beier zakończył ostatni mecz turnieju rozgrywanego w Tajpej.

Niemcy – USA 3:0
(25:22, 25:18, 27:25)

Niemcy: Weiss (4), Beier (11), Fuerst (12), Brinker (10), Kozuch (12), Ssuschke (5), Tzscherlich (Libero) oraz Duerr, Hanke, Ross

USA: Barboza (3), Crimes (4), Larson (8), Metcalf (6), Thompson(1), Akinradewo (13), Sykora (Libero) oraz Fawcett (6), McGinnis, Davis, Richards (3), Stalls