Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚJ: Złoto dla Brazylii

MŚJ: Złoto dla Brazylii

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

W finałowym meczu Mistrzostw Świata juniorów Brazylia pokonała Kubę 3:2 po zaciętym i pełnym emocji pojedynku. Dla siatkarzy z Kraju Kawy to już drugi z rzędu mistrzowski tytuł w tej kategorii wiekowej, a czwarty w historii.

Brazylia rozpoczęła finałowe spotkanie od prowadzenia 3:0, Kubańczycy jednak szybko odrobili starty i był remis 4:4. Po błędach rywali siatkarze z Kraju Kawy objęli prowadzenie 7:5, ale sami też nie ustrzegli się pomyłek i stracili trzy punkty z rzędu (7:8). Dość szybko jednak się odbudowali i kolejne cztery punkty padły ich łupem. W końcówce Kubańczycy dogonili rywali i od stanu 24:24 obie drużyny grały punkt za punkt. Seta skończył Buiatti dając swojej drużynie wygraną 30:28.

Drugiego seta od czteropunktowego prowadzenia rozpoczęli Brazylijczycy, nie utrzymali jednak tej przewagi i dość szybko na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Na pierwszą przerwę techniczną Kubańczycy schodzili prowadząc 8:6, a z czasem powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (13:8). Ta przewaga utrzymała się do końca seta, wygranego przez siatkarzy z Karaibów 25:21.

Trzeci set był równie zacięty jak poprzednie, z tym, że to Brazylijczycy mieli tym razem przewagę a Kubańczycy musieli gonić rywala. Nie udało im się to jednak i tę partię wygrali podopieczni Percego Onckena 25:22. W czwartym secie żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi większej, niż trzy punkty. Ostatecznie w końcówce lepsi okazali się siatkarze z Kuby.

W tie-breaku praktycznie od początku Brazylijczycy prowadzili dwoma punktami (5:3), przy zmianie stron prowadzenie wzrosło już do czterech „oczek" (8:4). Mecz zakończył mocnym zbiciem Silva (15:8). Tym samym po raz czwarty w historii Brazylia zdobyła złoty medal mistrzostw Świata w kategorii juniorów.

Brazylia – Kuba 3:2
(30:28, 21:25, 25:22, 23:25, 15:8)

Brazylia: Wesz (3), Silva (19), Radke (2), Santos (19), Buiatti (15), Cargnin Paese (15), Hoss (Libero) oraz Carvalho (1), Tavares Duarte (10), Wiest Medeiros (1)

Kuba: Leona Wenero (19), Camejo Durruthi (9), Cepeda Abreu (26), Macias Infante (5), Hernandez Ramos (14), Mesa Sandobal (10), Andrade Fernandez (Libero) oraz Danger Mulen (1), Mederos Arias, Leyva Martinez

źródło: fivb.org, inf. własna