Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚJ: Polacy zakończyli turniej na 9. miejscu

MŚJ: Polacy zakończyli turniej na 9. miejscu

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

Dobiegają końca mistrzostwa świata w kategorii wiekowej juniorów. Reprezentacja Polski walczyła z ekipą francuską o miejsce 9. Podopieczni Stanisława Gościniaka nie mieli problemów z pokonaniem rywali bez straty seta.

Kilka dni temu drużyny spotkały się w meczu grupy G. Wtedy Polacy potrzebowali aż pięciu setów, by pokonać "Trójkolorowych". Dzisiaj udało się wygrać w trzech partiach. Liderami naszego zespołu byli Dawid Konarski i Mateusz Mika. Od początku do końca pierwszy set toczył się pod dyktando biało-czerwonych. Przewaga Polaków w pewnym momencie wynosiła nawet 8 punktów (18:10). Francuzi nie mogli znaleźć recepty na naszych atakujących i ostatecznie przegrali 14:25.

Francuzi odbudowali się w drugiej partii. Prowadzili na przerwach technicznych kolejno 8:6 oraz 16:15. Jednak Polacy nie poddali się, szybko odrobili straty i zwyciężyli również w tym secie.

Biało-czerwoni kontynuowali dobrą grę również w trzeciej partii. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:9. W dalszej części grali spokojnie, utrzymując przewagę. Ostatecznie Polacy wygrali 25:17, a całe spotkane 3:0. Dzięki temu zwycięstwu nasi juniorzy uplasowali się na dziewiątym miejscu mistrzostw świata rozgrywanych w indyjskim Pune.

Polska – Francja 3:0
(25:14, 25:23, 25:17)

Polska: Mika (12pkt), Wiśniewski (3), Kłos (7), Kozłowski (9), Drzyzga (5), Konarski (14), Zatorski (libero)

Francja: Barais (5), Lafitte (5), Toniutti, Quesque (12), Alpha, Jambon (1), Grebbenikov (libero) oraz Lynnel (9), Corre, Krou, Kartev (1)

Powiedzieli po meczu:
Stanisław Gościniak (trener reprezentacji Polski):Jestem zadowolony z dziewiątej pozycji. Mogło być lepiej, ale trawiliśmy na bardzo silną grupę. Chłopcy w ostatnim meczu zagrali zespołowo i to przyczyniło się do zwycięstwa.

Maciej Krzywiecki (kapitan reprezentacji Polski): – Zagraliśmy dobrze w przyjęciu i ataku. To nasze piąte zwycięstwo z rzędu.

Marc Francastel (trener reprezentacji Francji): – Trudno z zachwytem przyjąć dziesiąte miejsce. Mam dobrą drużynę i powinniśmy znaleźć się w czołowe ósemce .

Benjamin Toniutti (kapitan reprezentacji Francji): – Dziesiąte miejsce, to nie najlepsza pozycja dla naszej drużyny. W pierwszej części rozgrywek graliśmy lepiej.