Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Konferencja po meczu Polska – Tajlandia

Konferencja po meczu Polska – Tajlandia

Polska Siatkówka - logo

Reprezentacja Polski pokonała na zakończeniu turnieju World Grand Prix w Makao zespół narodowy Tajlandii. Tym samym podopieczne trenera Jerzego Matlaka zrewanżowały się za porażkę z Kielc. Aleksandra Jagieło była z tego powodu bardzo zadowolona.

Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski): Podczas ostatnich miesięcy graliśmy dwa razy z ekipą Tajlandii. Wtedy przegraliśmy 1:3 i 2:3. Teraz wiele się nauczyliście i ulepszyliśmy naszą grę. Mamy nadzieję, że w Hongkongu zagramy jeszcze lepiej.

Aleksandra Jagieło (kapitan reprezentacji Polski): Jesteśmy szczęśliwe, że dziś wygrałyśmy. Była to dobry rewanż za ostatnią porażkę. W 1. secie nie grałyśmy dobrze, ale szczęśliwie udało nam się wygrać. Sytuacja poprawiła się w drugim i trzecim secie.

Kiattipong Radchatagriengkai (trener reprezentacji Tajlandii): Dziękujemy Makao za zorganizowanie tego turnieju i ciepłe przyjęcie. Gratuluję Polkom zwycięstwa. Nasza taktyka była dobra w 1. secie, jednak straciliśmy pewność siebie w końcówce. Mieliśmy także duże problemy w drugiej partii. W trzecim secie mogliśmy wyrównać, ale wtedy Polki dobrze zaczęły serwować i blokować.

Wilavan Apinyapong (kapitan reprezentacji Tajlandii): Gratulacje dla polskiej ekipy. Nie jesteśmy jednak usatysfakcjonowane swoją grą. W pierwszym secie miałyśmy szansę wygrać, ale straciłyśmy pewność siebie. W drugiej i trzeciej partii Polki dobrze serwowały. Próbowałyśmy mocno atakować, ale blok Polek był dla nas zbyt trudny.

źródło: fivb.org, inf. własna