Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Brazylijsko-australijskie podium w Starych Jabłonkach

WT: Brazylijsko-australijskie podium w Starych Jabłonkach

x - [stare] Swatch FIVB Mazury Open 2009

Za nami finał SWATCH FIVB World Tour w Starych Jabłonkach w turnieju kobiet. W meczu o brąz Maria Antonelli i Talita wzięły rewanż za wczorajszą porażkę i pokonały Vivian i Vieirę bez straty seta. Złoto zdobyły Juliana i Larissa.

To wcale nie był łatwy mecz – powiedziała po spotkaniu Talita.Wczoraj z nimi przegrałyśmy, co nas trochę przygniotło – dodała. Zawodniczka mówi jednak, że starały się jak najszybciej zapomnieć o wczorajszym spotkaniu i zagrać dziś od nowa. – Dziś musiałyśmy wygrać. Postanowiłyśmy nie przejmować się wczorajszym meczem i patrzeć trzeźwo na to, co dzieje się aktualnie – mówi.

Zawodniczka wraz z trenerem i swoją partnerką długo analizowały grę swoich rywalek. – Wyciągnęłyśmy odpowiednie wnioski z wczorajszego meczu i chciałyśmy wyeliminować to, co robiłyśmy źle – relacjonuje Talita. – Jak widać udało się i cieszę się, że udało się wygrać – podkreśla uśmiechnięta zawodniczka.

Przed meczem Maria Antonelli mówiła, że jest niemal pewna, że finał również okaże się brazylijski. Okazało się jednak inaczej – Australijki pokonały Vivian i Vieirę i pod znakiem kraju kawy okazał sie mecz o trzecie miejsce. – Nie widziałam drugiego półfinału. Nie wiem, co się stało, że Vivian i Vieira przegrały. Myślę jednak, że Australijki musiały sporo się namęczyć, żeby je pokonać – powiedziała Talita.

Na koniec zapytaliśmy Talitę czy jest zadowolona z trzeciego miejsca i brązowego medalu World Tour w Starych Jabłonkach. Odpowiedziała krótko i treściwie: – To na pewno lepsze, niż czwarte miejsce . Uśmiechnęła się i udała się na masaż.

Początek pierwszej partii rozpoczął się po myśli duetu Vivian/Vieira, które wyszły na prowadzenie 8:5. Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo i już po chwili na tablicy wyników widniał remis po osiem. Od tego momentu to późniejsze zwyciężczynie przejęły inicjatywę (13:9, 15:10). Dwie skuteczne kontry nieco pobudziły Vivian oraz Vieirę (18:16). Końcowe słowo należało jednak do Tality i Antonelli, które po skutecznym ataku tej drugiej wygrały tego seta 21:18. Kolejna partia była już nieco mniej wyrównana. Za sprawą znakomitych zagrywek Antonelli oraz bloków Tality, wyszły one na prowadzenie 14:8. Przewaga tego duetu nie podległa jakiejkolwiek dyskusji. Ostatecznie ta odsłona pojedynku został a wygrana przez parę Talita/ Antonelli 21:13, a cały mecz gładko 2:0.

Talita/Antonelli – Vivian/Vieira 2:0
(21:18, 21:13)

Brazylijski duet Juliana/Larissa sięgnął po zwycięstwo w turnieju kobiet SWATCH World Tour w Starych Jabłonkach. Zawodniczki z kraju kawy nie dały szans australijskiej parze Palmer/Bawden, zwyciężając 21:14 i 21:16.

Zarówno pierwszy, jak i drugi set tego spotkania toczył się pod wyraźne dyktando zawodniczek z Ameryki Południowej. Inauguracyjna odsłona miała tylko jeden bohaterki. Były to Brazylijki, które niemalże zmiotły z boiska swoje rywalki. Przeważały praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Australii również nie ustrzegały się prostych błędów, oddając swoim przeciwniczkom łatwe punkty. Tym samy pierwszy set padł łupem „Kanarkowych", które zwyciężyły go pewnie do 14. Kolejny set był bliźniaczo podobny do poprzedniego. Wynik tej partii mówi sam za siebie. Siatkarki z Brazylii nie chciały zafundować sobie niepotrzebnych nerwów, i dlatego dość szybko wypracowały sobie kilku punktową zaliczkę. Druga odsłona się przyniosła wielu emocji, i po jednostronnym spotkaniu górą ponownie duet z kraju kawy.

Juliana/Larissa – Palmer/Bawden 2:0
(21:14, 21:16)