Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr.E: Chinki nadal niepokonane

WGP, gr.E: Chinki nadal niepokonane

World Grand Prix

Siatkarki Chin pokonały reprezentację Tajlandii 3:1 w drugim dniu turnieju World Grand Prix rozgrywanego w Makau. Po zaciętym pierwszym secie wygranym przez Tajki, w następnych Chinki nie dały rywalkom żadnych szans.

Na początku meczy Tajki nie pozwoliły faworyzowanej reprezentacji Chin na objęcie prowadzenia i dość nieoczekiwanie objęły prowadzenie 8:5 przed pierwszą przerwą techniczną. Po powrocie na parkiet wciąż lepiej prezentowały się siatkarki Tajlandii odskakując na sześć punktów, a na drugą przerwę schodziły prowadząc 16:11. Przy tym stanie seta obudziły się w końcu Chinki i w decydującej fazie seta dogoniły rywalki, jednak ostatnie słowo w tej partii należało do Tajek, które wygrały 27:25 i tym samym było to ich pierwsze setowe zwycięstwo w Macau.

Ten zimny prysznic zmusił Chinki do większej koncentracji i od początku drugiej partii sytuacja na boisku zaczęła wyglądać tak, jak prognozowano przed meczem. Chinki szybko osiągnęły przewagę i tylko raz w tej odsłonie pozwoliły Tajkom dojść na różnicę jednego punktu, później kontrolowały przebieg seta i pewnie wygrały 25:19.

Trzeci set przebiegał pod wyraźne dyktando Chinek, które nawet przez moment nie dały Tajkom pomyśleć, że można coś w tej partii ugrać. Chinki kontrolowały cały czas przewagę i spokojnie wygrały tą odsłonę do 17.

Czwarta partia znów rozpoczęła się lepiej dla zawodniczek Tajlandii, wróciła pewność ataku z pierwszego seta i do drugiej przerwy technicznej toczyła się zacięta walka. Później bardziej doświadczone Chinki odskoczyły na dwa punkty, a Tajki nie potrafiły wykrzesać w sobie sił, aby spróbować dogonić rywalki. Chinki wygrały 25:19 i cały mecz 3:1.

Chiny – Tajlandia 3:1
(25:27, 25:19, 25:17, 25:19)

Chiny: Li Juan (9), Xue Ming (15), Ma Yunwen (18), Wang Yimei (17), Wei Qiuyue (4), Yin Na (2), Zhang Xian (Libero) oraz Chu Jinling (13), Wang Qian

Tajlandia: Thinkaow (9), Sittirak (21), Apinyapong (12), Hyapha (3), Tomkom, Kanthong (21), Buakaew (libero) oraz Khanan, Kaensing, Sukmak, Phanusit, Chaisri