Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. D: Holenderki kontynuują zwycięską passę

WGP, gr. D: Holenderki kontynuują zwycięską passę

World Grand Prix

Holenderki kontynuują swoją niesamowitą passę. Po niezwykle zaciętym meczu pokonały dzisiaj reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:2. W drugim spotkaniu rozgrywanym dziś na Tajwanie Niemki rozgromiły reprezentację Dominikany 3:0.

Początek meczu był bardzo wyrównany, dopiero na pierwszej przerwie technicznej Holenderkom udało się wypracować niewielką przewagę po tym, jak Amerykanki popełniły kilka błędów. Jednak „Oranje" same nie uniknęły pomyłek. Seria błędów w przyjęciu kosztowała je utratę prowadzenia. Nie pomogły czasy brane przez holenderskiego szkoleniowca, Avitala Selingera . Jego podopieczne nie były w stanie ustabilizować gry i przegrały pierwszą partię 12:25.

Na początku drugiego seta Amerykanki ponownie zaliczyły serię błędów. Dało to przeciwniczkom szansę na uzyskanie przewagi, która wyniosła aż 6 punktów. Po drugiej przerwie technicznej podopieczne Hugh McCutcheona zdołały jednak odrobić straty dzięki uporządkowaniu swojej zagrywki i bloku. Nadal jednak nie domagała gra na kontrze i w rezultacie siatkarki z Kraju tulipanów wygrały tą partię 25:22.

Pomimo pewnej niepewności na początku trzeciej partii, Holenderki znacznie poprawiły swoją grę w kluczowych elementach. Grały bardzo stabilnie i praktycznie przez większą część tej partii miały po siedem-osiem punktów przewagi i ostatecznie wygrały ją 25:16.

Amerykanki nie potrafiły szybko odpowiedzieć na taki niekorzystny dla nich wynik. Zaczęły czwartego seta od gry poniżej swojego potencjału, podczas gdy przeciwniczki trzymały równy poziom. W pewnym momencie reprezentantki Stanów Zjednoczonych jednak przebudziły się i po wzmocnieniu bloku i obrony wyszły na prowadzenie. Dzięki wygraniu tej partii 25:21 nadal pozostawały w grze, doprowadzając do tie-breaka.

W piątej partii czuć było, że obu drużynom udzieliło się zdenerwowanie. Bliżej wygranej były Holenderki, który prowadziły już 14:10. Jednak Amerykanki nie zamierzały się łatwo poddawać i zredukowały prowadzenie rywalek do zaledwie jednego punktu (14:13). W tym momencie Avital Selinger zmuszony był wziąć czas, co dało spodziewany efekt – skuteczny atak Chaine Staelens zakończył to spotkanie. Tym samym Holenderki nadal pozostają jedną z trzech niepokonanych do tej pory drużyn w tegorocznej edycji turnieju Grand Prix.

USA – Holandia 2:3
(25:12, 22:25, 16:25, 25:21,13:15)

USA: Crimes (9), Richards(7), Larson (12), Metcalf (14), Thompson (2), Akinradewo (7), Sykora (libero) oraz Fawcett (14), McGinnis, Barboza (5), Stalls (5)

Holandia: Staelens K. (4), Staelens Ch. (11), Wensink (13), Flier (17), Visser, Stam (9),van Tienen (libero) oraz Huurman (11), Grothues, Blom (1)

Drugi z meczów rozgrywanych dziś na Tajwanie był bardzo jednostronny. Niemki zaczęły spotkanie z wysokiego C, bombardując rywalki atakami ze skrzydeł i onieśmielając skutecznymi blokami. Dominikanki praktycznie nie miały żadnych argumentów, by odpowiedzieć na zmasowany rywalek i łatwo przegrały pierwszą partię.

W drugim secie sytuacja nieco się zmieniła, gdyż podopieczne Marcosa Kwieka poprawiły blok i Niemki nie mogły się przez tą karaibską ścianę przebić. W rezultacie Dominikana wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Przed drugą przerwą techniczną siatkarki znad Renu zmieniły taktykę, co zaskoczyło rywalki i pozwoliło na odrobienie strat. Dominikanki były na boisku zupełnie bezradne, co skrzętnie wykorzystała drużyna Giovana Guidetii , wygrywając tę partię 25:17.

W trzecim secie początkowo drużyny walczyły „punkt za punkt", do momentu, kiedy to Dominikana sprawiła swoim rywalkom punktowy prezent, popełniając błędy. Tracąc 6 punktów do rywalek, siatkarki z Karaibów nie były w stanie poprawić swojej gry. Na to tylko czekały Niemki, które wykorzystały nadarzającą się okazję do zwycięstwa i zapisały na swoim koncie także trzecią partię (25:20).

Dominikana – Niemcy 0:3
(16:25, 17:25, 20:25)

Dominikana: Valdez (4), Eve (7), Marte, Cabral de La Cruz (9), Rodriguez (6), De la Cruz (5), Castillo (libero) oraz Burgos, Caso Sierra, Echenique, Mambru (2)

Niemcy: Weiss (1), Beier (9), Fuerst (9), Ross (12), Brinker (8), Ssuschke (11), Tzscherlich(libero) oraz Duerr, Hanke, Petrausch (1)