Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nikołaj Ivanow wraca do CSKA Sofia

Nikołaj Ivanow wraca do CSKA Sofia

fot. archiwum

CSKA Sofia drugi rok z rzędu będzie reprezentować Bułgarię w rozgrywkach Pucharu CEV. Zespół rozpoczął przygotowania do sezonu ligowego oraz udziału w rozgrywkach europejskich. Na „stare śmieci" powrócił 37-leni Nikołaj Ivanow.

Trenerowi Aleksandarowi Popovowi udało się namówić Ivanowa, aby powrócił do gry w ojczystej lidze. Przypomnijmy, że ostatnie 13 sezonów zawodnik spędził w klubach Włoch, Turcji, Rosji oraz Polski. W naszej ekstraklasie występował w zespole Jastrzębskiego Węgla.

To dziwne uczucie wrócić do CSKA. Choć to nigdy nie było dla mnie obce miejsce. Zawsze interesowałem się wynikami i problemami drużyny, gdy grałem zagranicą – powiedział siatkarz. Przyznał też, że miał oferty z innych zespołów, ale ostatecznie zdecydował się powrócić do ligi bułgarskiej. W podjęciu decyzji pomogła mu informacja, że zespół będzie grał w Pucharze CEV.

W CSKA pozostanie kenijska gwiazda Philip Maio, a na pozycji libero będzie grał Daniel Peev. Z kolei Teodor Salparov przenosi się do Dinama Moskwa.Zespół CSKA w swojej historii zdobył 17 Pucharów Bułgarii oraz 27 razy wygrywał ligę. W tym sezonie, dzięki dzikiej karcie, ponownie zaprezentuje się w Pucharze CEV. Drużyna zamierza występować w hali w Samokovie, mieście położonym niedaleko Sofii. W drodze losowania CSKA trafiło do grupy B wraz z Zenitem Kazań, Tours VB oraz Unicają Almeria.

Naszą ambicją jest przejść fazę grupową – powiedział trener Popov.Będziemy gotowi do rywalizacji. Jesteśmy odważni i czujemy odpowiedzialność wobec wszystkich naszych kibiców. Myślę, że podczas meczów w domu zapełnią całą halę.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved