Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Rosjanie pewni awansu

Kwal. do MŚ 2010: Rosjanie pewni awansu

x - [stare] Mistrzostwa świata (M) 2010

Trwa turniej kwalifikacyjny III rundy do Mistrzostw Świata w fińskim Tampere. Reprezentacja Niemiec, po wczorajszej porażce z Rosją, wygrała dziś z Finami 3:1. Pewni awansu mogą być Rosjanie, którzy zwyciężyli Belgów 3:0 i jest to ich druga wygrana w turnieju.

Całe spotkanie bez wątpienia można nazwać zaciętym i wyrównanym, choć nie zakończyło się w tie-breaku. Było do niego jednak bardzo blisko, bowiem w czwartej partii do samego końca nie było wiadomo kto wyjdzie z niego zwycięsko. Jedynie w pierwszym secie Niemcy zdołali wywalczyć w końcówce w miarę bezpieczną przewagę. Z kolei najbardziej emocjonującym był set drugi. W nim doszło do walki na przewagi, a bardziej opanowani okazali się podopieczni Raula Lozano.

W ekipie Niemiec 18 punktów na swoim koncie zanotował Jochen Schops, zaś wśród Finów 19 "oczek" zdobył Olli Kunnari.

Przypomnijmy, że w piątek Finowie wygrali z Belgami. Obie ekipy mają zatem po jednym zwycięstwie i porażce na koncie. W drugim spotkaniu dzisiejszego dnia Rosjanie, którzy mają już na koncie zwycięstwo, zmierzą się z Belgami, którzy wczoraj ulegli w tie-breaku Finom. Jeżeli ekipa rosyjska zwycięży to zapewni sobie awans do MŚ 2010.

Finlandia – Niemcy 1:3

(21:25, 25:27, 25:23, 23:25)

Finlandia: Esko (3 pkt.), Siltala, Kunnari (19), Oivanen Mikko (18), Shumov (4), Oivanen Matti (9) oraz Hyvärinen (libero), Ojansivu, Sammelvuo (11), Lehtonen (4)
Niemcy: Schwarz, Andrae (15), Böhme (2), Schöps (18), Günthör (12), Steuerwald (2) oraz Tille (libero), Tischer, Wiebel (7), Kromm, Bakumovski (6), Grozer (7)

Siatkarze reprezentacji Rosji jako pierwsi z uczestników tego turnieju zapewnili sobie awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. W drugim dniu zmagań pokonali Belgów bez straty seta. Jedynie w drugim secie Rosjanie mogli czuć się zagrożeni, gdyż rywale przekroczyli granicę 20 punktów i walczyli ambitnie do samego końca. W pierwszej i trzeciej partii ekipa rosyjska szybko wychodziła na kilkupunktowe prowadzenie, w konsekwencji doprowadzając do wysokich wygranych.

Rosja – Belgia 3:0

(25:18, 25:22, 25:16)

Rosja: Połtawski (14), Grankin (2), Tietiuchin (10), Biereżko (10), Wołkov (9), Kuleszov (9) oraz Werbov (libero), Asteszenkov

Belgia: Hoho (13), Van Decraen (4), Claes, Verhelst, Van Walle (20), Borremans oraz Derkoningen (libero) oraz Kruyner, Van Goethem, Verhannemann (5), Tuerlinckx (1), Biset (1)