Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Nysa czeka na ostateczną decyzję

AZS Nysa czeka na ostateczną decyzję

fot. archiwum

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Siatkowej ze względu na opóźnienia w spłacie zadłużenia skreślił z listy swoich członków dwa I-ligowe kluby Joker Piła i Orzeł Międzyrzecz. Jednocześnie poinformowano, że ich miejsce zajmą Morze Szczecin i nyski AZS.

Wydawało się, że pewna jest już gra AZS na zapleczu ekstraklasy, ale ukarane kluby złożyły odwołania, groziły nawet sądem, a ostatecznie działacze z Międzyrzecza spłacili zadłużenie. W obu przypadkach chodziło o stosunkowo niskie kwoty i kara wydawała się od początku wyjątkowo surowa. W przypadku Jokera , który ma ogromne problemy zanosi się, że i tak rozpocznie sezon w II lidze.

Walczyć do końca zamierza z kolei Orzeł, ale nieoficjalnie mówi się, że związek stoi na stanowisku, aby decyzji nie zmieniać. Pojawiły się opinie, że być może klub z Międzyrzecza zostanie dokooptowany do I ligi jako trzynasty zespół.

W tym wariancie i tak drużyna z Nysy pozostałaby w wyższej klasie rozgrywkowej. Zwłaszcza, że AZS i Morze dopełniły formalności związanych ze startem w I lidze. O zmianie decyzji zadecydować musiałoby więc nadzwyczajne walne zgromadzenie PZPS, a wydaje się niemożliwym jego zwołanie w najbliższym czasie. Z drugiej strony działacze Orła ogłosili właśnie, że nałożona na nich kara będzie cofnięta i wrócą do I ligi.Oficjalny komunikat powinien pojawić się za chwilę, ale informację o odwieszeniu naszego klubu mam z najważniejszego źródła, od prezesa związku Mirosława Przedpełskiego – powiedział Andrzej Kaczmarek , prezes Orła.

Kibicom i działaczom w Nysie przyjdzie zapewne poczekać jeszcze na wiążącą decyzję. Liczą zapewne na szybkie wyjaśnienie sprawy, gdyż w I lidze AZS musiałby się wzmocnić, a mówi się o dwóch – trzech transferach.

Póki co na grę w Nysie zdecydował się jej wychowanek Damian Grabolus (w minionym sezonie AZS Opole). W ten sposób kadra II-ligowca jest zamknięta, ale może zmienić się w przypadku awansu.

* Autorem tekstu jest Marcin Sabat (nto.pl)

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved