Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Fijałek i Prudel w najlepszej dwunastce turnieju

World Tour: Fijałek i Prudel w najlepszej dwunastce turnieju

x - [stare] Swatch FIVB Mazury Open 2009

Po świetnej grze w Mazury Open w Starych Jabłonkach, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wygrali z hiszpańską  parą Mesa/Lario. Jest to do chwili obecnej najlepszy wynik polskich par w historii turniejów WT w Polsce. A to jeszcze nie koniec zmagań naszych reprezentantów.

W trzeciej rundzie World Tour w Starych Jabłonkach, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zwyciężyli lotewska parę Plavins/Smedins, wczorajszych pogromców. Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza.

Mecz doskonale rozpoczęli Polacy. Szybko wyszli na przewagę, dzięki skutecznej obronie Grzegorza Fijałka i blokowi Mariusza Prudla. Przy stanie 8:4 jeszcze raz dał o sobie znać Fijałek, który zaserwował asa w samą boczną linię. Dobrze blokował "Prudi", a Grzesiek doskonale wyjmował piłki i kończył atak, co dało wynik 13:9. Chwilę później Mariusz znowu zablokował rywala. Po oklejnym skutecznym bloku, ostatecznie Mariusz zakończył seta, wbijając piłkę w pole.

Drugi set miał podobny przebieg, jak pierwszy. Polacy wciąż kontrolowali spotkanie. Przy stanie 4:4 Plavins kolejny raz nadział się na blok Mariusza Prudla. Po chwili Łotysze zaatakowali w aut i przewaga naszych reprezentantów wynosiła już dwa punkty. As Grzegorza Fijałka dał Polakom 11. punkt, a 12. zdobyli dzięki Łotyszom, którzy zaatakowali w aut. Do końca seta Polacy wciąż grali swoją siatkówkę i narzucali styl gry. Wygrali 21:14.

Fijałek/Prudel – Plavins/Smedins 2:0
(21:16, 21:14)

Następny mecz Polaków odbędzie się o godzinie 16. Przeciwnikiem Fijałka i Prudla będą Hiszpanie, Mesa/Lario .

W pierwszym secie pojedynku z Hiszpanami – Mesą i Lario , Polakom udało się wyjść na przewagę i co za tym idzie, kontrolować w pełni dalszą jego część. Po skutecznym bloku Mariusza Prudla i asie serwisowm Grzegorza Fijałka było już 10:7 dla Polaków. Nasi siatkarze wciąż nie odpuszczali i wciąż grali swoją siatkówkę. Spokojna i konsekwentna gra dała naszym zawodnikom zwycięstwo w tym secie.

W drugim zaczęło się jeszcze lepiej. Znów szybko uzyskana przewaga, która wciąż powiększała się, dała polskim kibicom nadzieje na sensacyjne zwycięstwo. Niestety wtedy Hiszpanie zmienili kierunek zagrywki na Mariusza Prudla, który chwilowo miał problemy z przedostaniem się przez blok. Rywale Polaków wyszli wtedy na trzypunktową przewagę. Nasi reprezentanci nie mieli jednak zamiaru się poddać i dzielnie walczyli, mimo bardzo bolącej nogi Grzegorza, który wczoraj doznał lekkiej kontuzji. I udało się – Polacy doszli Hiszpanów, a potem wypracowali sporą przewagę. Na sam koniec meczu Grzegorz Fijałek posłał asa serwisowego i w ten właśnie sposób nasi zawodnicy odnieśli historyczne zwycięstwo – awansowali do najlepszej dwunastki turnieju w Starych Jabłonkach (cztery pary klasyfikowane są na miejscach 9-12).

Fijalek/Prudel POL [9] – Mesa/Lario ESP [18] 2:0
(22:20, 21:14)

Jutro o godz. 10.30 rywalami Polaków w walce o czołową ósemkę turnieju będą groźni Argentyńczycy, Baracetti i Salema .