Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: gr. F: Wygrane ekip Rosji i Japonii

WGP: gr. F: Wygrane ekip Rosji i Japonii

World Grand Prix

W grupie E World Grand Prix, raczej niespodziewanie, reprezentacja Korei Południowej stawiła dość zacięty opór drużynie Rosji. Ostatecznie Europejkom udało się pokonać ambitne Azjatki. W drugim meczu tej grupy Japonki bez większych problemów ograły Portoryko.

Spotkanie pomiędzy Koreankami i Rosjankami rozpoczęło się od prowadzenia Azjatek. Dobrze spisywała się Yang Hyo-Jin. Rosjanki z kolei popełniały błędy w ataku i przyjęciu. Ekipa z Korei prowadziła już 14:9 kiedy trener Rosjanek poprosił o pierwszy czas dla swojej ekipy. Mimo to podczas II przerwy technicznej było 16:10 dla Azjtek. Przy stanie 19:12 trener ekipy rosyjskiej dokonał dwóch zmian, a jego podopieczne doprowadziły do stanu 24:22 dla rywalek. Mimo to Koreankom udało się wygrać 25:23.

W drugim secie początkowo gra toczyła się punkt za punkt. Później jednak dobrze kilka razy blokowała Borodakova i Rosjanki wyszły na prowadzenie 16:11. Chwilę później trener Koreanek poprosił o czas. Na nic się to jednak nie zdało, gdyż rywalki konsekwentnie utrzymywały przewagę. Po udanej akcji Naumovej Rosjanki wygrały 25:20.

Pierwsze akcje trzeciej partii to popis Yang w bloku. Przy stanie 6:2 dla Koreanek, o czas poprosił szkoleniowiec ekipy rosyjskiej. Dopiero po I przerwie technicznej wynik wyrównał się. Rosjanki wyczuły szansę i zaczęły zdobywać prowadzenie (16:13). W końcowej fazie seta Azjatkom udało się doprowadzić do remisu po 18. Tym razem siatkarki z Rosji nie dały sobie wyrwać wygranej i ostatecznie zwyciężyły do 18.

Siatkarki z Azji czuły, że mogą doprowadzić do tie-breaka i w czwartym secie od razu ruszyły do walki. Prowadziły 5:1 i szybko doprowadziły do I przerwy technicznej (8:5). Później jednak Koreanki zaczęły popełniać niewymuszone błędy i Rosjanki wyrównały stan seta na 15:15. Gra toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce udało się Koreankom wyjść na minimalne prowadzenie. Po ataku Kim Yeon-Koung wygrały 27:25.

Tie-break rozpoczął się od gry punkt za punkt, jednak od stanu 5:4 Rosjanki zdobyły trzy punkty pod rząd. Po zmianie stron boiska Koreanki ruszyły do walki i zmniejszyły straty do jednego punktu. O czas poprosił trener Rosjanek. Końcówka znów była zacięta, jednak tym razem górą były siatkarki z Rosji. Wygrały 15:13, a cały mecz 3:2.

Rosja – Korea Południowa 3:2
(23:25, 25:20, 25:18, 25:27, 15:13)

Rosja: Borodakova (12pkt.), Zhadan (5), Murtazaeva (5), Fateeva (5), Gamova (24), Kosheleva (19), Kabeshova (libero) oraz Sheshenina, Naumova (22), i Starodubova
Korea Południowa: Kim J. (14pkt.), Yeum (1), Kim K. (27), Yang (13), Kim Y. (9), Bae (7), Kim R. (libero) oraz Lee, Oh (3), Na i La (4)

Japonki po trzech wcześniejszych porażkach w końcu odniosły zwycięstwo. Udało im się bez straty seta pokonać drużynę narodową Portoryko.

W dwóch pierwszych setach gra była wyrównana. Jedynie chwilami Japonki wychodziły na cztero, pięciopunktowe prowadzenie. W końcówkach jednak Portorykanki doganiały rywalki, choć nie doprowadzały do remisu. Końcówki okazały się szczęśliwe dla ekipy japońskiej. W pierwszej partii wygrały 25:22, zaś w drugiej 25:21.

W trzecim secie od początku widać było przewagę ekipy japońskiej. Jednak po I przerwie technicznej gospodynie turnieju zaczęły popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystały ich rywalki, doprowadzając do remisu po 9. Szybko jednak Japonki powróciły do walki i zaczęły wypracowywać sobie przewagę. Powiększały ją z akcji na akcję i ostatecznie zwyciężyły 25:17.

Japonia – Portoryko 3:0
(25:22, 25:21, 25:17)

Japonia: Kurihara (10pkt.), Takeshita (2), Skoji (6), Araki (5), Kimura (11), Sakashita (17), Sano (libero) oraz Inoue, Okano (1) i Hamaguchi
Portoryko: Mojica (9pkt.), Alvarez (9), Cruz A. (10), Ocasio K. (2), Ocasio S. (4), Oqendo (7), Seilhamer (libero) oraz Santos, Cruz E. i Rosa (9)