Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. E: Brazylia znów deklasuje

WGP, gr. E: Brazylia znów deklasuje

World Grand Prix

W tegorocznej edycji World Grand Prix ekipa narodowa Brazylii kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W meczu inauguracyjnym drugiego turnieju, który  rozgrywany jest w Makau,  podopieczne Jose Roberto Guimaraesa bez problemów uporały się z zespołem Tajlandii.

Już na początku spotkania siatkarki z Brazylii uzyskały niewielką przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. W następnych kilku akcjach przewaga Fabiany i jej koleżanek wzrosła do pięciu oczek (15:10). W dalszej fazie tej odsłony Azjatki nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki z podopiecznymi Jose Guimaraesa . Ostatecznie Brazylijki zdeklasowały Tajki i zwyciężyły w premierowym secie do 14.

Pierwsze akcje drugiej odsłony dawały kibicom nadzieję, że obejrzą bardziej zacięte widowisko. Azjatki grały z siatkarkami z Ameryki Południowej cios za cios. Jednak taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem Brazylijki włączyły piąty bieg i szybko "odjechały" Tajkom. W końcówce prowadziły 22:16 i tej przewagi już nie roztrwoniły.

Trzeci set to deja vu premierowej odsłony. Brazylijki już po kilku akcjach objęły prowadzenie. Dobra gra siatkarek Guimaraesa sprawiła, że na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:6. Do końca meczu obraz gry już się nie zmienił. Tak więc Fabiana i jej koleżanki odniosły kolejne zwycięstwo nie tracąc żadnego seta. Warto również zaznaczyć, że w pojedynku z drużyną Tajlandii podopieczne Guimaraesa zdobyły aż 11 punktów blokiem.

Brazylia – Tajlandia 3:0
(25:14, 25:17, 25:11)

Brazylia: Fabiana (8pkt.), Danielle (2), Thaisa (4), Marianne (14), Natalia (9), Sheilla (9), Fabiana de Oliveira (libero) oraz Ana Tierni (1), Caroline (3), Adenizia (1), Welissa (1) i Joyce (1)
Tajlandia: Thinkaow (5pkt.), Sittirak (8), Apinyapong (4), Hyapha Amporn (4), Tomkom (3), Kanthong (6), Buakaew (libero) oraz Sukmak i Phanusit