Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Siatkarki i siatkarze rywalizowali w Kamieniu Krajeńskim

Siatkarki i siatkarze rywalizowali w Kamieniu Krajeńskim

plażówka mężczyzn

Na plaży miejskiej w Kamieniu Krajeńskim, nad Jeziorem Mochel odbyły się trzy turnieje siatkówki plażowej, w których łącznie uczestniczyło 96 zawodniczek i zawodników z całego regionu. Zawody zorganizowano z okazji 650-lecia miasta.

W turnieju mężczyzn najlepsza okazała się para Łukasz Blamowski / Tomasz Piniarski . Siatkarze z Nakła pokonali w finale zawodów Tomasza Tomaszewskiego i Radosława Urbaniaka z Lipna 2:0 (16:14, 15:11). W spotkaniu o III miejsce Szymon Kapeliński / Rafał Szociński (Bydgoszcz) wygrali 2:0 (15:9, 16:14) z Michałem Góreckim i Karolem Wysokińskim (Cekcyn).

W rywalizacji kobiet prym wiodły siatkarki z Tucholi. Zwyciężyły Karolina Dąbrowska / Karolina Młynarczyk , które w finale okazały się lepsze od pary Ewa Gierszewska / Anita Stybaniewicz , zwyciężając 2:0 (15:11, 15:10). W spotkaniu o III miejsce Beata Bukolt i Marta Maciejewska (Sępólno Kraj. / Bydgoszcz) wygrały 2:0 (16:14, 15:4) z Martą Szulc / Natalią Ordza (Cekcyn).

W zawodach mikstów, w których uczestniczyło 19 duetów, zwyciężyli Zuzanna Gapińska / Łukasz Marczak , którzy w finale pokonali 2:0 (15:11, 15;10) Ewelinę Krzywicką / Rafała Szocińskiego . W meczu o III miejsce Małgorzata Targowska / Łukasz Śliwiński wygrali 2:0 (15:11, 15:10) z parą Joanna Ostrowska / Grzegorz Leśniak.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, medale upominki, pamiątkowe koszulki ufundowane przez Urząd Miejski w Kamieniu Krajeńskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek. Organizatorami turniejów byli: Urząd miejski w Kamieniu Kraj. i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Kamieniu Kraj. Turniej zorganizowali i przeprowadzili: Sławomir Borlik – ULKS i Bogusław Szwochert – gminny koordynator sportu, przy pomocy Dominiki Szwochert, Bartosza Lepaka, Arkadiusza Fridehla, Wojciecha Karpierza i Karola Kreta.