Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Przegrana Fijałka i Prudla, Klimek/Szternel poza turniejem

WT: Przegrana Fijałka i Prudla, Klimek/Szternel poza turniejem

x - [stare] Swatch FIVB Mazury Open 2009

W II rundzie Mazury Open Fijałek i Prudel po zaciętym meczu przegrali z parą Bruno/Maciel. Równie dobrze mecz mógł zakończyć się innym wynikiem, niż 2:0 dla zawodników z Ameryki Południowej. Z turniejem pożegnali się Klimek i Szternel.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie. Przy stanie 4:3 dla Brazylii asa serwisowego zdobył Grzegorz Fijałek. Niestety kilka chwil później nie skończył ataku, a Bruno potężnie wbił piłkę w boisko. W następnej akcji Maciel wbił asa. Polacy nie mieli zamiaru się jednak poddać i walczyli, co doskonale odzwierciedliła punktowa zagrywka Mariusza Prudla. Nasi reprezentanci wciąż walczyli, blok popularnego "Prudiego" dał Polakom dziewiąty punkt. Przy stanie 11:12 punktową zagrywką popisał się Fijałek i stan meczu wyrównał się. Polacy wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie. Brazylijczycy zdołali jednak dojść i wygrać tego seta 26:24.

Drugiego seta rozpoczęła piękna i wyczerpująca akcja, którą zakończył Mariusz Prudel posyłając piłkę w pole. Brazylijczycy jednak wciąż grali swoje, a zdenerwowani Polacy minimalnie mylili się. Przy stanie 1:2 nastąpiła kontrowersyjna decyzja sędziego, który odgwizdał piłkę niesioną u Mariusza Prudla. Kolejna akcja to blok Maciela. Chwilę później takim samym elementem siatkarskiego rzemiosła popisał się Prudel, a punkt z zagrywki zdobył Fijałek. Brazylijczycy znowu odskoczyli na kilka punktów, a Polacy ponownie ich dogonili. Nastąpił jednak moment rozluźnienia w polskim zespole i przewaga Brazylijczyków pogłębiała się. Nie udało się wtedy już dojść do remisu i zawodnicy, którzy musieli przechodzić przez preeliminacje, a potem eliminacje zwyciężyli z polską parą.

W następnym meczu Fijałek/Prudel zmierzą się ze zwycięzcą meczu Plavins/Smedins i Kądzioła/Szałankiewicz.

Fijałek/Prudel – Bruno/Maciel 0:2
(24:26, 18:21)

Inna polska para, Klimek/Szternel przegrali z parą kanadyjską Redmann/ Van Huizen i tym samym pożegnali się z turniejem. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli, jednak doświadczenie wzięło górę. Po dobrym pierwszym secie, niestety przegranym do 17., Polacy drugiego wygrali do 19. Kanadyjczycy "pozamiatali" w tie – breaku, którego wygrali aż do 7.

Klimek/Szternel – Redmann/Van Huizen 1:2
(17:21, 21:19, 7:15)