Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Żeński turniej już bez polskich par

World Tour: Żeński turniej już bez polskich par

Joanna Wiatr

Nie udało się Katarzynie Urban i Joannie Wiatr wygrać pojedynku z doświadczonymi Norweżkami Nilą Ann Hakedal i Ingrid Torlen. Spotkanie praktycznie nie miało historii, a same zawodniczki chciałyby jak najszybciej o nim zapomnieć.

Mecz rozpoczął się dość wyrównanie. Dopiero po pewnym czasie Norweżki osiągnęły dwupunktową przewagę prowadząc 7:5. Z czasem różnica ta powiększała się. Słabe przyjęcie i brak szczęścia przyczyniły się do wyniku 13:7 dla rywalek naszych reprezentantek. Po kolejnych skutecznych obronach i minimalnych błędach naszych siatkarek było 17:10 dla reprezentantek Norwegii. Nie było już możliwości, aby Norweżki oddały tego seta i po błędnym przyjęciu Joanny Wiatr wygrały do 12.

Początek drugiego seta to nieciekawy dla Kasi i Asi okres. Po wbiciu przez Nilę piłki w boisko, zaserwowała asa. Polki wciąż nie kończyły ataków, co dało rezultat 1:5. Wyraźnie było widać, że Polki nie miały dnia. Często brakowało centymetrów, aby piłka zmieściła się w boisku lub czy przeszła na drugą stronę siatki. Nadzieję dał jeszcze as Joanny Wiatr i autowy atak Ingrid. Przy stanie 4:12 Polki poprosiły o czas. Zdeterminowane chciały jeszcze walczyć, ale wciąż nic im nie wychodziło. Przy stanie 8:16 Norweżki zaserwowały dwa asy. To był już kończący cios dla Polek. Ostatecznie przegrały do 10.

Urban/Wiatr – Nila/Ingrid 0:2
(12:21, 10:21)