Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: W turnieju już tylko jedna para

World Tour: W turnieju już tylko jedna para

x - [stare] Swatch FIVB Mazury Open 2009

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz niestety przegrali swój drugi mecz w World Tour w Starych Jabłonkach. Polacy nie dali rady Łotyszom, Plavinsowi i Smedinsowi. Mecz miał podobny przebieg, jak poprzedni w wykoniu polskiej pary.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie. Do stanu 9:9 kibice zgromadzeni na przy piaszczystych boiskach w Starych Jabłonkach obserwowali twardą i konsekwentną grę punkt za punkt. Wtedy Polacy popełnili kilka niepotrzebnych błędów i dało to rywalom trzypunktowe prowadzenie. Przewaga z czasem powiększyła się, a na końcu seta ostatecznie wyniosła sześć punktów.

Początek drugiego seta był szczęśliwy dla Polaków. Dwa bloki Michała Kądzioły dały Polakom prowadzenie. Nasi zawodnicy przeważali do stanu 5:2, kiedy znowu niepotrzebnie zaczęli tracić punkty. Po chwili na tablicy świetlnej widniał wynik 9:8 dla Łotyszy. Wtedy ponownie "obudzili" się Polacy i odrobili straty, a nawet wyszli na punkt przewagi. Przy stanie 15:15 ładnie obronił Jakub Szałankiewicz , a potem skończył swój atak, co dało przewagę naszym reprezentantom. Po bloku Kądzioły było już 18:16. Przy piłce setowej dla Polaków atak zepsuł "Szałan", po chwili sędzia odgwizdał mu podwójne odbicie. W kolejnej akcji Jakub znowu nie skończył ataku, zrobili to Łotysze i triumfowali w całym meczu.

Kądzioła/Szałankiewicz – Plavins/Smedins 0:2

(15:21, 20:22)

W kolejnej rundzie Łotysze zagrają z inną polską parą, Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem .