Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy trenują i szukają mieszkań

W Bydgoszczy trenują i szukają mieszkań

fot. archiwum

Najszybciej przygotowania do sezonu rozpoczął Jadar Radom (20 lipca). Najpóźniej spotkają się siatkarze mistrza i wicemistrza, PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów (17 sierpnia). A Delecta Bydgoszcz trenuje od tego poniedziałku.

Zanim bydgoscy siatkarze zagrają inauguracyjne spotkanie PlusLigi (10 października w Kędzierzynie-Koźlu), wezmą udział w dwóch obozach szkoleniowych (Kielnarowa koło Rzeszowa i Spała) oraz w trzech turniejach (Ełk, Zdzieszowice i Bydgoszcz). Zagrają też pokazowy mecz we Włocławku ze Skrą Bełchatów.

W Kielnarowej bydgoska ekipa przebywać będzie od 17 sierpnia do końca miesiąca. To bardzo znany i modny wśród sportowców ośrodek. Trenują tam nie tylko polskie zespoły, zjeżdża się tu także sportowy świat, m.in. czołowe reprezentacje piłkarzy ręcznych.

Grill na dobry początekEkipa Delecty ma bardzo różnorodne zajęcia w terminarzu przygotowań do sezonu 2009/10.

Przebywając w Bydgoszczy siatkarze korzystać będą z z trawiastego boiska i hali Chemika (tam spotkali się po raz pierwszy po wakacjach), z siłowni i odnowy biologicznej w kompleksie Sport Factory. W planach mają też wypady do Chmielnik, na plażę i kajaki.

W kadrze Delecty jest kilku zupełnie nowych zawodników, dlatego żeby się dobrze poznać i zintegrować, już w najbliższą sobotę wszyscy obecni na miejscu członkowie ekipy spotkają się na grillu (miejsce utajniono)…

Trzech z pięciu nowych zawodników Delecty – Grzegorz Szymański, Wojciech Jurkiewicz i Wojciech Serafin – już trenują z zespołem. Poza klubem są na razie Martin Sopko (kontuzja) i kadrowicze Castellaniego – Piotr Gruszka i Paweł Woicki.

Do reprezentacji chętnie wróciłby też Grzegorz Szymański, wicemistrz świata z 2006, ale… jest krótko po zabiegu Achillesa i rehabilitacji, więc dopiero teraz, z Delectą, będzie odbudowywać formę.

Karnety to duża wygoda

Można już nabywać karnety na mecze Delecty w „Łuczniczce". Kibic z karnetem będzie mógł wybrać dowolne miejsce na specjalnie wydzielonej trybunie. W sprawie rezerwacji więcej na klubowej stronie Delecty – www.bksch-delecta.pl.

Autorem tekstu jest Marek Fabiszewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved